Autor Wątek: ffd  (Przeczytany 5065 razy)

tomek70

• całkiem inny wariat
ffd
« dnia: Wrzesień 30, 2009, 06:52:46 pm »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 10:06:55 pm wysłana przez tomek70 »

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
Odp: ffd
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:13:08 pm »
Taka właśnie amortyzacja fotelika jest mi potrzebna. Co to za "patent"?
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

tomek70

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:39:44 pm »
pozdro home made : )

Adi

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2009, 07:20:57 am »
Taka właśnie amortyzacja fotelika jest mi potrzebna. Co to za "patent"?
Podobne do siłowników gazowych (sprężyn gazowych) stosowanych w sam. ciężarowych. Bez problemu możesz to kupić w sklepach z częściami do ciężarówek :)

tomek70

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2009, 05:16:35 pm »
to silowniki z foteli biurowych jednak te silowniki sa za twarde i za cięzkie.......więc znacznie przerobiłem je........ nie ma w nich gazu jest zdjeta zewnętrzna masywna i ciężka rórka ..... pozostal tloczek i wewnetrzna rórka siłownika a w środku sa sprężyny.... tłoczek ma na sobie uszczelke oryng..... wiec spręzyny nie odrzucają.... :)  w prencie siłownika od góry wywiercony jest otwór a przez ten otwór przełożony drut stalowy który do siedzenia zamocowany jest przy pomocy.... dwuch zacisków do linek stalowych   dzieki temu powstaje cos w rodzaju przegóbu , zawiasu .... i amortyzator swobodnie sie dopasowuje podczas pracy ....zdobyłeem niedawno  silowniki pneumatyczne fajne cieniutkie takie jak sie stosuje w  samochodach do tylnej klapy ale sa za twardę więc pomyslałem żeby wywiercic otwór wkleic zaworek z detki... i napompować można by wtedy rególowac   twardość  ....  jak to wypali zobaczymy o wynikach poinformuje :)

Adi

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2009, 08:20:12 am »
zdobyłeem niedawno  silowniki pneumatyczne fajne cieniutkie takie jak sie stosuje w  samochodach do tylnej klapy ale sa za twardę
Te siłowniki są produkowane w różnych długościach a przede wszystkim twardościach więc można je sobie odpowiednio dobierać.