Autor Wątek: Hurricane Chalenge - max rozmiar kół  (Przeczytany 2777 razy)

Bart07

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 72
Hurricane Chalenge - max rozmiar kół
« dnia: Luty 20, 2018, 12:00:00 pm »
Witam.

Jaki jest maksymalny rozmiar koła jakie można wstawić do przodu, do widelca bez amortyzacji, do Hurricane?

Z tyłu 20x2.0 zostawia 2-3mm do mocowania amortyzatora.

Pozdrawiam - Bartosz
Bartosz.

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 508
Odp: Hurricane Chalenge - max rozmiar kół
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2018, 04:38:36 pm »
W jakich celach nabyłeś rower - rekreacyjno-miejsko-wygodnych czy sportowym?
jak rekreacyjnym to zostań przy tym co masz czyli grubej oponie - co najwyżej dopasuj rodzaj opony do naiwrzchni jakiej najczęściej dosiadasz, jeśli sportowo to ... tez zostań przy tym co masz jedynie zamień na coś łysego ;)

lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Hurricane Chalenge - max rozmiar kół
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2018, 04:58:30 pm »
ja polecam 20x1.5 szwalbe maraton plus - jezdzilem i turystycznie i na maratony, asfalty, szutry po 10tys nadal OK
natomiast nie polecam 20x1.3 i ciensze - zysk  wydajnosci na asfaltach iluzoryczny a duzo mniejszy komfort
zastrzezenie: nie jezdzilem na grubszych niz 1.5
Leszek

Bart07

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Hurricane Chalenge - max rozmiar kół
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2018, 05:36:36 pm »
Chciałbym dać grubszą oponę z przodu. Teraz mam 1.35 Maraton plus. Zastanawiam się nad Maxxis DHT. Są w rozmiarze 1.95 i chyba 1.75. Nie wiem, czy zmieszczą się w widelcu.
Lechlusy, rower kupiłem chyba po rozmowie z Tobą. Dziękuję.
Bartosz.

storm

  • Gość
Odp: Hurricane Chalenge - max rozmiar kół
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2018, 06:14:23 pm »
2x 1 1/8" Durano i działa :D

Ale po co takie grube opony skoro masz amortyzację?

Bart07

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Hurricane Chalenge - max rozmiar kół
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2018, 06:21:36 pm »
Z przodu nie mam...

Z tyłu dostałem z dobrodziejstwem inwentarza.
Bartosz.

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 508
Odp: Hurricane Chalenge - max rozmiar kół
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2018, 07:20:23 pm »
Maxxis DTH moim zdaniem bardzo dobra opona - od 75 do 110 PSi pozwala na dobór cisnienia pod nawierzchnie ALE ... po 2 latach jeżdżenia i ok. 9 tys. km dałem sobie pokój - na asfalcie miód i orzeszki, na szutrze z ciśnieniem  w okolicach 75PSI także ale szuter to zdradziecka jest powierzchnia - ostre kamienie, szkło wbija się w cienka oponkę i ...psss ni ma powietrza.
O ile za dnia to nie problem to wieczorami kłopot bo trza dętkę kleić, Ja mam Nexusa 8 na tyle i póki od dziury do dziury mijało tydzień dwa to w momencie 2 krotnego przebicia tyłu odstawiłem je na kołek - teraz jeżdżę na Big Benach 2.15 i  ani przód ani tył w zeszłym roku nie dostał dziury - mimo że czasem mam wbite szkłane paciorki ...
Ale ja jeżdżę rekreacyjnie ... tyle że i wolno i szybko głównie po drózkach, szutrach i kamieniach wszelakich - bo lubię jazdę po polach i lasach gdzie innym się nie chce ...