Rowery poziome - forum dyskusyjne > Techno

Dziś pytanie - dziś odpowiedź

(1/50) > >>

3x3:
Szukajka mnie nie lubi, w Techno nie znalazłem. Myślę, że przydałby się temat do szybkiego rozwiązywania bieżących problemów. Po co zakładać nowy temat, jak chodzi o jedno pytanie.

Moje jest takie: ile waży kompletne przednie koło 20" ? Mam w trajce z przodu kółka od składaka rodem z PRL. Czy jest sens wymiany kół na współczesne?. Ile kg na tym zyskam, a ile złotówek stracę?

darznur:
Jakiś czas temu wrzucałem linka z wagą osprzętu rowerowego, coś go teraz namierzyć nie mogę. Zara momnt 

Mociumpel:
Poczekaj do jutra wymieniam dętkę to zważę ...

storm:
@3x3 - ale zdajesz sobie sprawę z tego, że koło starego typu na wiankach kręci się inaczej (ciężej) niż współczesne na łozyskach maszynowych? Tu nie chodzi tylko o wagę, ale jeszcze to co masz w tym kole. Jaka obręcz, jakie szprychy, etc. Ja ponad rok temu na gwałt kupiłem byle-jakie kółeczko, które kręci się wyczuwalnie gorzej niż robione na zamówienie koło na piaście Dartmoore'a, z odpowiednimi szprychami i na fajnej obręczy ;)

3x3:

--- Cytat: storm w Sierpień 12, 2015, 10:36:39 pm ---Tu nie chodzi tylko o wagę, ale jeszcze to co masz w tym kole. Jaka obręcz, jakie szprychy, etc. ...
 koło na piaście Dartmoore'a, z odpowiednimi szprychami i na fajnej obręczy ;)

--- Koniec cytatu ---

Obręcz stalowa z mizernym już chromem, szprychy lekko zmurszałe, łożysko to z jednej strony typowy (natenczas  ;) ) wianek, a z drugiej kulki luzem. Oś dorabiana. Dętka gumowa, gruba, opona Stomil 20x1,75".
A Dartmoore znaczy dziś dla mnie mniej więcej to samo co Mordor. Czyli Matrix  ;D
Kilogram, złotówka, metr, liter... proszę uprzejmie o jednostki i wyrażenia przyjęte w kołach zbliżonych do niedoinformowanych  :-\

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej