Rowery poziome - forum dyskusyjne > Różności

Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia... cz.II

(1/60) > >>

storm:
Nie chcę, ale muszę, cz.II

Kamienna, czy inna tam Artyleryjska w Brzydgoszczy. Lecę sobie wyjątkowo SLRem po śmieszynce, przede mną przejście dla pieszych obok na jezdni i chodnik i przejście przez śmieszynkę. Przez przejście po jezdni przechodzi baba, dochodzi do śmieszynki, ja pędzę ~30 km/h, krzyczę uwaaaagaaaa, baba zobaczyła mnie w chwili kiedy zostało mi do niej z kilka metrów. Hamuję. Tylny zablokował koło, przedni jakiś niedoregulowany dzisiaj ledwo spowolnił. Gdyby baba nie dosłyszała/była głucha/głupia/bardziej tępa - pisałbym o tym ze szpitala chyba i miałbym 1:0 na koncie.
Zatrzymałem się dobre z 5 metrów dalej, opierrrr... babę jak leci, aż się wystraszyła.
Jutro pewnie zmienię hydraulika przedniego z 395 na 445 z VG3, ale mam też nauczkę na przyszłośc - sprawdzać stan hamulców dokładniej :/

storm:
P.S. Poprzedniego - hamulec wymieniony od ręki.


Kilka dni temu wracając ze Zlotu widziałem jak na Dworcowej w Brzydgoszczy rowerzystka na jakimś miejskim rowerku została zatrzymana przez policjantów. Zaczęli ją tam spisywać, pewnie dostała mandat, albo co. Co ja na to? Ja się cieszę. Ja się PO CHAMSKU CIESZĘ, bo moze baba w końcu wyjedzie na ulicę. Albo na ddrkę co jest po drugiej stronie ulicy. Ale niech jedzie zgodnie z PoRD. Niech sama sobą, pokaże kierofczom, że da się jechać po mieście rowerem. Niech pokaże urzendaskom, że JEST ZAPOTRZEBOWANIE na drogi rowerowe i infrastrukturę. Po to - aby wszystkim nam jeździło się lepiej i bezpieczniej. I kierofcom samochodów - bo będzie ich mniej i będzie mniej korków - i rowerzystom, bo będą mieli gdzie jeździć.

Podzieliłem się wrażeniami z kilkoma osobami z pracy. jedna z nich mnie zgasiła: "jak możesz, przecież ta kobieta nie da swoim dzieciom schabowego w niedzielę! Nie ma się z czego cieszyć!".
Parafrazując... Biedny ten kierofcza co przekroczył prędkość TYLKO o 49 km/h! Zabiorą mu 10 schabowych! Nie będzie miał co jeść! Dzieci mu umrą z głodu! Ci źli policjanci! To wszystko przez nich! A inni niech się usuną z drogi dzielnemu kierofczy, ojcu dzieci, co się spieszy zarabiać albo z pracy do dzieci! Niech wszyscy mu ustąpią! I zakaz mandatowania!

Neverhood:
No i rybka, bez tego tematu nie ma forum.
DDR w istocie jest nic innego jak chodnik, stosuje się go w celu usunięcia rowerzystów. Nie ma się co cieszyć ze schabowego jej dzieci. Prędzj ją zniechęcą do jazdy rowerem niż zepchną na jezdnię. Nie wiem czy wisze, ale istotą tych łapanek milicyjnych jest zniechęcenie do jazdy rowerem w celu zmniejszeniu ilości plagi rowerowej, a tym samym polepszenia wyników w statystykach. Drogi rowerowe i całą ta infrastruktura to największe zło dla rowerzystów i tu nie ma co dyskutować.
Zresztą z wiekiem sam do tego dojdziesz. Na razie zbierasz doświadczenia, w których powtarzającą się rzeczą jest jakaś śmieszynka rowerowa. Głowa do góry

jarek_es:
Koledzy przeginacie. Musiałem posprzątać. Wiadomości w których będą wycieczki osobiste będą kasowane w całości.
Taka nowa prosta zasada.

Yin:

--- Cytat: Neverhood w Czerwiec 27, 2015, 12:33:18 pm --- Nie wiem czy wisze, ale istotą tych łapanek milicyjnych jest zniechęcenie do jazdy rowerem w celu zmniejszeniu ilości plagi rowerowej, a tym samym polepszenia wyników w statystykach.

--- Koniec cytatu ---
Nie, znaczy się statystyki tak ale cel to łatanie budżetu :)


--- Cytat: Neverhood w Czerwiec 27, 2015, 12:33:18 pm --- Drogi rowerowe i całą ta infrastruktura to największe zło dla rowerzystów i tu nie ma co dyskutować.

--- Koniec cytatu ---
W naszym krajowym wykonaniu niestety tak.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej