Autor Wątek: Jaka poziomica  (Przeczytany 6909 razy)

fdx

• całkiem inny wariat
Odp: Jaka poziomica
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2015, 07:27:40 am »
Jesli rower nowy kosztue np. 1600euro (6000zl) a uzywany - taki sam znajdziesz za 400euro (1600zl) to po prostu zawozisz go do dobrego sklepu rowerowego, i mowisz "daje 1000zl i ten rower ma wygladac i dzialac jak nowy" i jestem pewien ze zrobia go tak ze nie wyczujesz roznicy miedzy nowym i uzywanym, za kolejne 400zl dobierzesz dodatki i akcesoria i bedziesz miec naprawde super dopieszczony rower i 3000zl w kieszeni.

Do kompletu kupujesz ubrania przeciwdeszczowe w sklepie motocyklowym lub turystycznym - lekka kurtka i spodnie (albo nawet kombinezon w calosci) i nawet ci bloto nie straszne. Mam takie spodnie z zamkami po bokach - zaklada sie je na wierzch normalnego ubrania i nawet ublocone mozna szybko zdjac poprzez rozepnięcie zamkow po bokach (otwiera sie cale nogawki z gory na dol).

Od biedy zimą mozna sie na poziomce kocykiem przykryc... w tej pozycji nie spadnie...
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

Dajana

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2015, 10:51:40 pm »
fdx Perełki perełkami... Owszem może mieć super części ale używane, trochę zużyte albo całkowicie zajechane. Tego nigdy nie wiesz. Nie wiesz czy poprzednik przejeździł na nich całą zimę w śniegach i zaspach czy tylko w Niedzielę do kościoła. Na oko zwłaszcza kobiece wszystko może być ok, jeździć też jeździ. Więc o co chodzi. A no o to, że po krótkim czasie coś zaczyna być nie tak. I tylko ujeżdżacz to czuje. Mam złe doświadczenia z takim kombinowaniem dlatego stanowczo mówię nigdy.

A jaki problem przyjrzeć się rowerowi i sprawdzić organoleptycznie jak wygląda i jak działa? Jak wyglądają poszczególne mechanizmy napędowe, jak bardzo są zużyte, jak działają przy obciążeniu i bez niego?
Z takim podejściem jakie masz - możesz bardzo wiele stracić.

A no taki, że po prostu nie mam tak fachowej wiedzy, żeby to ocenić :-[

A "zajechany rower" - zawsze da się umyć, sprawdzić co w nim nie tyka jak powinno, oczyścić napęd czy go kompletnie wymienić. Tak jak klocki hamulcowe. Czy ustawić inaczej fotelik. I po takiej pracy - rower działa prawie jak nowy. Może tylko porysowany czy ze startymi napisami na ramie. Ale jeździ - jak nowy. A że nie lśni nowością? Żadna przeszkoda jak dla mnie. Rower jest od jeżdżenia.[/quote]

Nie mówię nie rowerom używanym z powodu zadrapań, rysek czy braku naklejek ale z powodu wcześniejszych doświadczeń. Mam słabość do starych rowerów najbardziej Rometów :)

Dajana

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2015, 11:01:22 pm »
   Tyle mówi teoria - czyli darmowy pomyślunek przewidujący dobrą decyzje wykluczający niepotrzebne "próbne" wydatki ;)

Dziękować:)

Dajana

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2015, 11:19:27 pm »

I choćby ci to nie wiadomo jak bardzo nie pasowało (zły termin czy coś) - nalegam, bo inaczej możesz kupić coś, co niekoniecznie ci będzie pasowało.

No cóż tak czy siak widzę, że trza przyjechać choćby na jeden dzień :)

Dajana

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2015, 02:46:40 pm »
Przyznać się z kim wczoraj gadałam na Święcie cyklicznym?:)

Tehen

• wyczynowiec na poziomie
  • drezyny.eu
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2015, 05:19:38 pm »
Maciek70 oprowadzał Ciebie a ja zobowiązałem się przejechać Suwalszczyznę podczas urlopu.
Miło było poznać :)

Fota na pamiątkę:
Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

Dajana

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2015, 02:55:37 pm »
Super zdjęcie nawet nie wiem kiedy było zrobione:)
Tehen czekam na relację. Polecam objechać Jezioro Wigry, Suwalski Park Krajobrazowy oraz drogę (chyba wojskową)na Litwie zaraz za przejściem granicznym w Budzisku aż do Ogrodnik. Koniecznie linię brzegową jeziora Wisztynieckiego.

Tehen

• wyczynowiec na poziomie
  • drezyny.eu
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2015, 05:21:16 pm »
Dobry paparazzi działa dyskretnie  8)

Fajnie tylko Ty mi miałaś tą trasę wyznaczyć.
Jak tak ogólnie piszesz to rozumiem że mogę sobie dowolnie zaplanować drogę i uwzględnić pasującą mi nawierzchnię byle plan był zrealizowany?

Poproszę jeżeli to możliwe o linki do trasy.
Najlepiej na googlemaps.

Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

Dajana

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2015, 09:16:40 pm »
Nie chcę być zobowiązana do kupna poziomki jeśli przejedziesz te trasy, wolałabym żeby to była własna decyzja. Jeśli mimo tego nadal chcesz tam pojechać to wrzucam trasy, które przejechałam w tamtym roku na pionowcu bez amortyzatora.

https://www.endomondo.com/r xachujeshchooutes/394675917
(Niestety nie dałam rady zrobić więcej km. Pionowiec nie poziomka, że tyłek nie boli)

https://www.endomondo.com/routes/393388893
(w punkcie 23 dalszy przejazd tą drogą nie był możliwy z powodu remontu torów dlatego odbiłam. Jeśli przejedziesz tą drogą całą trasę  i pokonasz te górki będę pełna podziwu).

https://www.endomondo.com/routes/395440722

(Nie radzę wracać przez Kalwarię do Polski-pobocze jest strasznie wąskie ja tak zrobiłam a to był strasznie głupi pomysł zwłaszcza po zmroku.)

Do testu polecam też szlaki, które chciałabym przejechać w tym roku.

http://szlaki-rowerowe.pl/szlaki/podlaskie/podlaski-szlak-bociani.html
Pierścień rowerowy Suwalszczyzny i Suwalski Gigant.

Jestem strasznie ciekawa jak takie poziomki radzą sobie w takim terenie.
Pozdrawiam