Rowery poziome - forum dyskusyjne > Techno

Pomoc przy obliczeniu ilości żywicy i utwardzacza

<< < (2/3) > >>

cyqlop:
za niedługo muszę się zebrać w sobie he he

doszło spokojne jednak nie mogę wykapować o co chodzi z tymi proporcjami u ciebie jak je podawać ale wymyśliłem inny sposób podobny do tego twojego także myślę że też się sprawdzi ale inspiracją był twój arkusz Excela

cyqlop:
I udało się dzięki inspiracji DonPedro napisałem tego skrypta

http://www.dremel.ovh.org/obl/zestawstart.php

jakby ktoś znalazł jakieś błędy to niech napisze, chodzi  głównie o ortografie bo mnie z tym cienko  :)  ;)
(a programy do pisania skryptów (lepsze niż notatnik, np kED) nie posiadają sprawdzania pisowni)

Yin:
cyqlop masz priv :)

donpedro2107:
Witam i na początku bardzo dziękuję za uznanie mego skromnego wkładu  ;) stronka do obliczeń to bardzo fajny pomysł, nie trzeba mieć programu arkusza do obliczeń. Wpisywałem do niego nieco większe kwoty (np 3000zł czy 220zł za tkaninę) i mam wrażenie że program się wtedy gubi. sprawdź jeszcze obliczenia żeby kogoś w błąd niechcący nie wprowadzić. u mnie w programie zastosowałem proporcję żeby określić ile czego będziesz "mieszał" np: 100gram żywicy, 2gramy utwardzacza i tym przesączam 100gram tkaniny. czyli proporcje wychodzą mi jak 100:2:100 (żywica:utwardzacz:tkanina) mam nadzieje że teraz jest to nieco bardziej zrozumiałe. ta proporcja w arkuszu jest potrzebna aby określić ile czego Ci potrzeba do zrobienia laminatu (i żeby nie zostało np. 3 kilo żywicy ;)) ponieważ są różne żywice i różnie przesyca się tkaninę więc nie podaje tego w arkuszu na "sztywno" lecz każdy może wpisać potrzebne mu proporcje. mam nadzieje że ta "krótka" instrukcja pomoże w zrozumieniu arkusza, pozdrawiam :)

cyqlop:
już poprawiłem po prostu użyłem funkcji number_format nie tak jak trzeba i program liczył dane po zmianie i dlatego się mylił teraz powinno być już wszystko dobrze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej