Autor Wątek: Optymalizacje wielkości leżących - naukowo (ciekawe)  (Przeczytany 10994 razy)

Kuba2

• kolarz na poziomie
Odp: Optymalizacje wielkości leżących - naukowo (ciekawe)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:10:03 pm »
Franc myślę masz rację zębatka powinna być ustawiona tak samo jak w pionowych względem linii łańcucha a korba w tym momencie pionowo. Dzięki jak zrobię testy to się pochwale.:-)
blisko ale można dokładniej: tutaj gdzieś w materiałach źródłowych http://www7a.biglobe.ne.jp/~otec/ pisali że największa siła nie jest na linii biodro ->support a lekko w dół jakieś 10-15st. Widać to po zdjęciach tych mechanizmów że najdłuższa linia łańcucha występuje lekko skręcona w stosunku do linii suport <-> biodro niezależnie czy pion czy poziom (rower ;) oczywscie).

Mociumpel

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2014, 06:17:54 pm »
@golden - jak wrażenia z jazdy osymetricem?

golden

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2014, 08:06:28 pm »
Witam. Powiem tak ciężko jest mi to w tej chwili opisać dlatego że mam tylko 52T. Właśnie skończyłem rysować 44T na małe górki ;-) . Troszkę kilometrów już testowałem tą 52 i powiem że jestem pozytywnie zaskoczony, to takie wrażenie jakby się tylko pchało. Martwy punkt jest jakby omijany, to znaczy jedzie się na 2 różnych kadencjach po pól godzinki się przyzwyczajasz. Średnia ? Ciężko powiedzieć może 2 km lepsza, ale zauważyłem że nogi mniej się męczą. Zobaczymy jak będę miał cały zastaw.