Autor Wątek: Midracer 24/28"  (Przeczytany 37711 razy)

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Midracer 24/28"
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 19, 2016, 04:56:47 pm »
Wychodzi, że ty go trochę za mocno eksploatujesz. Współczuję. Jedyny plus dodatni, to w najbliższych dniach będzie mało rowerowa pogoda.
24k km jak narazie, ale w tym miejscu rama pękła pierwszy raz dopiero :-)
Czas przyspieszyć pracę nad następcą.

Franc

• całkiem inny wariat
  • 25 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 19, 2016, 06:33:45 pm »
Qrwa, to jest kolejny dowód, że należy mieć kilka rowerów. Muszę się zabrać za robotę.... Muszę..... MUSZĘ!!!!! Ale mi się nie chce, za dużo jest jeszcze potworów do zabicia, poza tym, grota na wyspie obok domu się sama nie przebada, a i diamentów muszę znowu poszukać, bo się kończą. Ale kiedyś się wezmę.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) umarł i nie żyje :(
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

tomek70

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 20, 2016, 08:53:31 pm »
Wychodzi, że ty go trochę za mocno eksploatujesz. Współczuję. Jedyny plus dodatni, to w najbliższych dniach będzie mało rowerowa pogoda.
24k km jak narazie, ale w tym miejscu rama pękła pierwszy raz dopiero :-)
Czas przyspieszyć pracę nad następcą. Rama bez amortyzacji to takie cuda się zdarzają. Swoja drogą jak ty przejechałeś tyle kilometrów bez amortyzacji masz jeszcze tarcze miedzy-kręgowe:) Albo masz tam idealnie gładkie drogi.

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 20, 2016, 09:37:25 pm »
Rama bez amortyzacji to takie cuda się zdarzają. Swoja drogą jak ty przejechałeś tyle kilometrów bez amortyzacji masz jeszcze tarcze miedzy-kręgowe:) Albo masz tam idealnie gładkie drogi.
Całe życie jeżdżę bez amortyzacji, a od kilku lat na fotelu bez obicia.

Mociumpel

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 21, 2016, 06:17:29 pm »
Twardo jest dla prawdziwych samców - pancerne serce dupsko kręgosłup to podstawa i jądro(a) poziomala ascety.
Niestety mnie dupa boli mam wątłe zdrowie i kocham wygodę ;) - przynajmniej mam jądra więc coś we mnie z poziomala zostało ...

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 13, 2017, 08:46:33 am »
Kolejna metamorfoza, koło tył 28", przód 26", opony p+t 28mm.

Zmodyfikowałem przy okazji kasetę, by mieć ciasne stopionowanie na dole i większe an górze, teraz jest:
11-12-14-16-18-21-24-30-36
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 09:13:36 am wysłana przez live_evil »

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 01, 2017, 06:22:15 pm »
Obręcz tył DT Swiss 545d, opona tył Schwalbe Marathon Supreme 28x1,1 (28-622), prawa strona zapleciona na 3x, lewa na 2x (akurat takie szprychy miałem na stanie).
Obręcz przód - Mach1 2.30 Disc, opona GEAX Laczem 26x1,1 (28-559), lewa strona zapleciona na 2x, prawa na słoneczko.

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 13, 2018, 04:44:11 pm »
Udało się po (bardzo) długich poszukiwaniach kupić obręcz 24" pod tarczę, całą czarną, wąską, lekką (399g zważone) i profilem podobnym do tylnej obręczy DT:

Jeszcze większym wyzwaniem są wąskie opony na 507 ETRTO, udało mi się znaleść w UK, nadal idą do mnie.

Maciej K

« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 14, 2018, 11:53:44 am »
Cholery można dostać.
Przez 25 lat sprzedawałem kufry rodakom połowę ceny (lub mniej) od tej jaką na zachód wystawiam biorąc.
Aby frajdę z jazdy dawały i oko przy tym cieszyły prosiłem przy tym nabywców, aby montować je tak by po otwarciu dekla zrębnica była w poziomie lub ew. delikatnie opadała. I co widzę?
Sportowy kuferek na wielokrotnie ?do życia przywracanym? (w mojej firmie) Batavusie wisi jak baranie jaja.
Czy to tak trudno zastosować w dolnych partiach kufra dłuższe śrubki (M5) i przy pomocy nakrętek i podkładek tak wyregulować kuferek aby jakoś się prezentował?
I jeszcze czytam, że przy bocznych wiatrach (chyba odbytniczych) moje kufry przeszkadzają (Moim zdaniem nie więcej niż 5% i to przy założeniu, że jedę prosto pod wiatr. Przy silnych wiatrach bocznych i czołowo-bocznych kufer wręcz przeszkadza. Pisze Marek B.).

I tu mi się kilka wniosków nasuwa.

1. Gó...o chłopu nie zegarek.
2. Umieszczone zamiast kufra sakwy, kartony, skrzynki do kartofli czy co tam jeszcze montujecie, przy wiatrach  bocznych pomagać pewnie muszą.
3. Jazda na nie amortyzowanym pojeździe, na twardych kołach (wcale lub mało skrzyżowań szprych) oraz na wąskich
i bardzo twardych oponach ogromne drgania i wstrząsy wywołuje.
Te z kolei na głowę się przenoszą i biedny mózg lata we łbie jak Żyd po pustym sklepie). A poobijany mózg  niewątpliwie funkcjonuje ciut gorzej (przykładem bokserzy).
Stąd może skłonność do nie pamiętania ?mistrza Kaczmarka? zaleceń.
4. Bardzo dobrze, że polscy ludzie tak rozumują i opływowe kufry za szkodliwe uważają, bo na zachodzie myślą ciut inaczej, bajońskie sumy płacą ( novosport.de Porównajcie) i miesiącami na kufry czekają.
A ja z produkcją nie nadążam.
Oszalałbym, gdyby do zachodnich zamówień jeszcze polskie dołączyły.
Za co wszystkim polskim znawcom aerodynamiki "na poziomie" serdeczne podziękowania składam.

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 14, 2018, 04:28:24 pm »
Cholery można dostać.
Przez 25 lat sprzedawałem kufry rodakom połowę ceny (lub mniej) od tej jaką na zachód wystawiam biorąc.
Aby frajdę z jazdy dawały i oko przy tym cieszyły prosiłem przy tym nabywców, aby montować je tak by po otwarciu dekla zrębnica była w poziomie lub ew. delikatnie opadała. I co widzę?
Sportowy kuferek na wielokrotnie ?do życia przywracanym? (w mojej firmie) Batavusie wisi jak baranie jaja.
Czy to tak trudno zastosować w dolnych partiach kufra dłuższe śrubki (M5) i przy pomocy nakrętek i podkładek tak wyregulować kuferek aby jakoś się prezentował?
Mieczysławie, z powodu nieestetycznego Twoim zdaniem zamocowania kufra jest mi bardzo wszystko jedno.
Cytat: Maciej K
I jeszcze czytam, że przy bocznych wiatrach (chyba odbytniczych) moje kufry przeszkadzają (Moim zdaniem nie więcej niż 5% i to przy założeniu, że jedę prosto pod wiatr. Przy silnych wiatrach bocznych i czołowo-bocznych kufer wręcz przeszkadza. Pisze Marek B.).
[...]
2. Umieszczone zamiast kufra sakwy, kartony, skrzynki do kartofli czy co tam jeszcze montujecie, przy wiatrach  bocznych pomagać pewnie muszą.
Kufry mocuje się wyżej niż sakwy, więc dla tej samej powierzchni bocznej. podmuch w kufer jest bardziej odczuwalny - ramię dźwigni jednostronnej jest dłuższe, jest to proste i oczywiste.

Cytat: Maciej K
Za co wszystkim polskim znawcom aerodynamiki "na poziomie" serdeczne podziękowania składam.
W internecie dziękowałeś juz przed powstaniem tego forum:

104   
Kochani cieszę się,że wogóle coś robicie!Ale jako facet,który od 1978 roku zrobił ponad 250 różnych rowerów poziomych powiem Wam.Zrzynacie obce wzory. Tworzycie nie przemyślane konstrukcje i macie gdzieś człowieka, który najdłużej w obecnej europie robi PPM-y (Poziome Pojazdy Mięśniowe).Po co?Dlaczego??!!
Maciej i Patrycja Kaczmarek
czas wpisu: 2004-09-12 21:02:26
adres wpisu: *.kalisz.cvx.ppp.tpnet.pl

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 04:30:11 pm wysłana przez live_evil »

woojtek1

• M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 14, 2018, 06:18:15 pm »

104   
Kochani cieszę się,że wogóle coś robicie!Ale jako facet,który od 1978 roku zrobił ponad 250 różnych rowerów poziomych powiem Wam.Zrzynacie obce wzory. Tworzycie nie przemyślane konstrukcje i macie gdzieś człowieka, który najdłużej w obecnej europie robi PPM-y (Poziome Pojazdy Mięśniowe).Po co?Dlaczego??!!
Maciej i Patrycja Kaczmarek
czas wpisu: 2004-09-12 21:02:26
adres wpisu: *.kalisz.cvx.ppp.tpnet.pl

W necie nic nie ginie   ;)

toudi333

• kolarz na poziomie
  • PIŁA
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 14, 2018, 06:50:48 pm »
Oj panowie o aerodynamice chyba nie wiecie za dużo Ja też nie i wymądrzać się nie zamierzam i żadnych wyliczeń robić ;) ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że od kilkunastu lat jeżdzę z kuframi Macieja mimo że wagi dodają jeżdzi się troszkę szybciej ale najważniejsze że rower zachowuję się spokojniej i płynniej wchodzi w zakręty a boczny wiatr ześlizgując się po kufrze dodaje mocy bo sakwa to prawdziwy hamulec.

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 14, 2018, 08:24:47 pm »
Oj panowie o aerodynamice chyba nie wiecie za dużo Ja też nie i wymądrzać się nie zamierzam i żadnych wyliczeń robić ;) ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że od kilkunastu lat jeżdzę z kuframi Macieja
Przejedź 70 tys km z kuframi, to pogadamy. Nie zaprzeczam aerodynamicznym właściwiościom kufrów, jednak są sytuacje, gdzie kufer może przeszkadzać.

toudi333

• kolarz na poziomie
  • PIŁA
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 14, 2018, 08:41:11 pm »
Są w życiu sytacje w których i rower przeszkadza ;), wszystko ma swoje wady i zalety kufry, sakwy, torby również. Chciałem tylko na podstwie mego doświadczenia powiedzieć że Ja widzę i czuję dużo więcej zalet i wybieram jazdę z kufrem.

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 14, 2018, 08:43:04 pm »
Gdybym widział więcej wad, niż zalet, to bym kufra nie używał ;-)