Autor Wątek: SWB_uss - mocowanie fotela wzgledem korbowodu padalow  (Przeczytany 3090 razy)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
SWB_uss - mocowanie fotela wzgledem korbowodu padalow
« dnia: Styczeń 14, 2009, 08:52:29 pm »
Napisał: Mahiatyn
2003-07-03 21:23:05
------------------
    Od tygodnia buduje rower poziomy w klasie SWB ze sterowaniem podsiodlowym uss. Mam problem z ustalenim wysokosci na jakiej ma sie znajdowac korbowud z pedalami wzgledem fotela, oraz, w jakiej odleglosci zamontowac fotel od korbowodu czy przy maksymalnym pchnieciu mam miec kolana wyprostowane czy lekko ugiete?
Jezeli chodzi o wysokosc zaznaczam ze fotel bedzie mogl byc wychylany do tylu z pozycji siedzacej do prawie lezacej by zredukowac opor czolowy w sytuacjach gdy bede chcial rozwinac wieksze predkosci.
Jak wysoko musi byc zamocowany korbowod?

mahiatyn@wp.pl

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Odp: SWB_uss - mocowanie fotela wzgledem korbowodu padalow
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2009, 08:52:59 pm »
Napisał: Frostman
2003-07-03 21:55:03
---------------------
   Hej jeżdze juz 2 sezony na SWB z kierownicą podsiodłową.
Co do wysokości suportu optymalnym jest 10 stopni w góre albo w dół jest to pozycja przy której mamy najwiekszą wydolność i nogi nie męczą się tak szybko gdyby ten kąt by wyższy(w górę) niz 10 stopni - opór byłby mniejszy ale to tylko do poziomek krótko dystansowych wyścigowych bo na dłuzszą metę nie jest to wygodne. Co do kolan - wiem z praktyki kolana powinny być lekko ugiete > jezeli sie prostują na max mozna przeciażyc stawy kolanowe - a to nie jest miłe a boli jak ....

Frostek

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2009, 08:53:28 pm »
Napisał: ~_szaleniec
2003-07-04 16:28:58
------------------
witam!
rowem poziomym jeżdże już trzeci sezon, najeździłem już kilkanaście tysięcy kilometrów. Według mnie odległość suportu od siodłą powinna być taka, aby przy wyprostowanym kolanie dotykać piętą powierzchnie pedału (gdy pedał jest w największej odległości od siedzenia). Później w praktyce można nieco zmienić odległość, ale trzeba przejechać kilka setek aby wyczuć rower.

pozdrawiam

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2009, 08:54:01 pm »
Napisał: Mahiatyn
2003-07-04 22:33:24
-------------------
    Dzieki wielkie za rady. Jak znajomy slusarz u ktorego spawalem dzisiaj stelaz fotela mnie nie zabije za zmasowany katomierz uniwersalny, to zastosuje dobre rady w konstrukcji.

mahiatyn@wp.pl