Autor Wątek: Drewniany Low Racer  (Przeczytany 17774 razy)

golden

• wyczynowiec na poziomie
Drewniany Low Racer
« dnia: Listopad 23, 2013, 11:00:50 pm »
Witam kolegów chodzi mi po głowie Low racer oczywiście ze sklejki  ;) co myślicie na kołach 20x26 poproszę o za i przeciw

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
Odp: Drewniany Low Racer
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2013, 01:17:09 am »
I tak będzie sztywnik, to może z tylu koło 28?
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

Kulek

• sympatyk na poziomie
  • **
    • Moja strona
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2013, 08:18:02 am »
Jak poprowadzisz łańcuch? Czemu nie zrobisz zawieszenia z tyłu? Przerzutki czy jakiś nexus?
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 08:21:44 am wysłana przez Kulek »

golden

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2013, 08:45:34 am »
Kolo 28 też chodzi mi po głowie, łatwiej byłoby dostać oponkę szosowa.Co do zawieszenia Kulek nie jest mi potrzebne rowerek niema służyć do jazdy po mieście.Typowe przerzutki ,może tylko z przodu będzie jedna duża zębatka a łańcuch na jednej rolce pod fotelem a powrotny na napinaczu zamontowanym nad przednim kołem

pajak_gdynia

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2013, 10:36:04 am »
jak zrobisz tylny widelec bardziej pochylony (mniej więcej tak jak w SLR), to będziesz miał mniej problemów z kolizją łańcucha. Chociaż na 90% i tak będą dwie rolki na ciągnącym (łańcuch zawsze będzie szorował po widelcu, chyba że monofork.. ale to jednak pewna komplikacja..)

Napinacz sobie podaruj, nie działa to dobrze z "typową" przerzutką. Jedynie ma sens dla singla albo planetarki. Sztywna rolka zda egzamin na 5+. Szczególnie jak założysz z tyłu "low-endową" przerzutkę (mają zdecydowanie mocniejsze sprężyny na wózku).

Jeżeli chodzi Ci po głowie 700c.. To popieram :) Zapylaczek będzie całkiem ciekawy, na 100% nie da się go przegapić.

Jaką kierę planujesz? U-bar, dyszel z szeroką kierą czy chomiczek na odchylanym? Drewno?

golden

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2013, 12:15:47 pm »
Kiera chomiczek ale nie odchylany,sztywniak alu.

Kulek

• sympatyk na poziomie
  • **
    • Moja strona
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2013, 12:47:27 pm »
Rozrysowałem sobie położenie łańcucha w rowerze i będziesz potrzebował czterech rolek, jak u mnie w pierwszym drewniaku. W becie potrzebowałem już tylko jednej rolki na zintegrowanych biegach i doszedłem do wniosku, że niski środek ciężkości z low racera nie daje więcej korzyści jak ta sama pozycja, ale podniesiona 20 cm do góry.

golden

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2013, 02:49:07 pm »
Proszę linia łańcucha 2 rolki plus takalan,tak sobie zaplanowałem +/-
Zmieniłem troszkę linie ramy,chyba teraz lepiej wygląda i zostanę jednak przy kole 26

Kulek

• sympatyk na poziomie
  • **
    • Moja strona
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2013, 05:44:11 pm »
Z mojego amatorskiego doświadczenia to łańcuch będzie nieźle przeszkadzał przy skręcaniu i tarł o widelec. Chyba że mieszkasz na płaskich terenach z fajnymi drogami rowerowymi =]

golden

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2013, 06:18:54 pm »
Tak samo miałem w HR700 lekko go podciągne w razie czego w górę w rurce i będzie ok,ale ogólnie mam zamiar tak wykombinować widelec żeby było ok.Coś się utnie, coś pospawa ;D

Tef

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2013, 09:26:30 pm »
...Coś się utnie, coś pospawa ;D

Oczywiście dębową elektrodą  ;) .
Powodzenia! Ja aktualnie siedzę nad projektem dla młodszego syna. Będzie LWB ze sklejka i kilku śrub.
Z cyklu przysłowia i powiedzonka ludowe. Oczywiście o poziomkach :) : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

DrewnianaTrajka
Pierwsze ujeżdżenie SWB 'Mroczny Żuraw'

pajak_gdynia

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2013, 12:13:12 pm »
Dyszel jako kierownica nie jest wygodny: ręce masz cały czas do góry (drętwieją..), sterowanie nie jest zbyt precyzyjne, a wsiadanie/zsiadanie jest bardzo niewygodne. I nie masz możliwości podnieść się, dla lepszej obserwacji tego co przed tobą.

No i oczywiście polecam uczestnictwo w aukcji http://allegro.pl/sram-9-0sl-woody-1997-r-193-7-g-i3742957855.html
:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 12:17:41 pm wysłana przez pajak_gdynia »

golden

« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2013, 04:59:08 pm »
Rozumiem że kolega ma doświadczenie,ale spróbuje z chomikiem może odchylanym do tej pory jakoś mi to nie przeszkadzało,najwyżej zrobimy testy z U-barem.

golden

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2013, 08:57:42 pm »
Może mi ktoś z kolegów doradzić jaki widelec zastosować pod 20"koło , co w waszych konstrukcjach zastosowaliscie ?

golden

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2013, 09:41:20 pm »
 :( Niech ktoś coś doradzi,wpadł mi w oko nowy widelec od Wigry ,tylko czy da rade.Macie jakieś doświadczenie z nimi.