Autor Wątek: znalazłem fotelik do pozioma na strychu :)  (Przeczytany 3307 razy)

rad_

• sympatyk
  • *
znalazłem fotelik do pozioma na strychu :)
« dnia: Listopad 22, 2012, 12:17:09 am »
cześć,

robiąc porządki na strychu znalazłem fotelik do pozioma na strychu.
fotelik zakupiłem jakieś 10 lat temu w czasie zwiedzania wystawy rowerów poziomych :D

i znowu odżyła myśl zbudowania czegoś na poziomie.
od kilku dni gorączkowo przeszukuję forum i okoliczny internet w poszukiwaniu inspiracji i odświeżając wiadomości

w okolicy Piaseczna widuje czasem poziomki ale jakoś wcześniej nie wpadłem na pomysł żeby zagadać.
poza tym po przejrzeniu tematu "reakcje i pytania..." wydaje mi się, że zaczepianie na drodze może być czasem dość ryzykowne ;)

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2012, 12:23:28 am wysłana przez rad_ »

Franc

• całkiem inny wariat
  • 26 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: znalazłem fotelik do pozioma na strychu :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2012, 07:53:28 am »
Zaczepianie rowerzystów na poziomie wcale nie jest ryzykowne, wręcz przeciwnie, najczęściej chętnie udzielamy odpowiedzi. Mnie już parę razy żona opierdzieliła za wdawanie się w takie dyskusje zamiast szybko wracać z zakupami do domu :D
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

rad_

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2012, 11:00:44 pm »
no to w takim razie zaczepię przy najbliższej okazji, mam nawet pewne podejrzenia kto to może być z forum  ;D

zrobiłem inwentaryzację dostępnych części rowerowych i :
kpl. kół 28 (szosa) , kaseta na 7, obręcze i piasty alu,
korby z 3 koronkami ( najwększa 54 )

kpl. kół 26 (mtb)

do tego byłyby 2kpl przerzutek (leciwe shimano), manetki, vbrejki i trochę innego drobiazgu
ofkorz są też dwie ramy ale nie do ruszenia, jedna pamiątkowo zabytkowa a druga tylko pamiątkowa  ;)

na chwilę obecną mam koncepcję zakupu dwóch starych stalowych ram ( z czego przynajmniej jedna damka z nisko poprowadzoną rurą) pod koła 28 lub 26 i budowa FWD MBB w stylu cruizebika. kiera u-bar
dostęp do spawarki byłby.
wydaje mi się, że przy tego typu budowie nakład pracy i stopień komplikacji powinien być najmniejszy.
do dorobienia powinno być tylko kilka elementów (wiem wiem, naiwniak ;) )
aha wzrost 190,

pytanie, czy znacie może w okolicy piaseczna jakiś szrot/złomowisko gdzie można poszukać ram

pozdrawiam

Franc

• całkiem inny wariat
  • 26 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2012, 12:03:13 am »
W okolicy Piaseczna kręci się Makenzen razem z Maćkiem70 albo osobno, ja - jak naprawię rower i Gemsi jak odklei się od katamaranu.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2012, 10:19:41 pm »
aha wzrost 190,
Z takim wzrostem idz w stronę hi racera na kołach 28". Jedna belka, stosunkowo prosta konstrukcja a jak to jeździ :)
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

rad_

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2012, 10:04:44 am »
Yin hi/mid jest na razie na drugim miejscu, z uwagi na to że tak naprawdę ramę trzeba było by zrobić od zera, a możliwość wykorzystania widelców jest niewielkim pocieszeniem  ;)

trochę obawiam się wchodzenia w tematy tych wszystkich kątów główek, ogarnięcia tematu kolizji pięty, prowadzenia łańcucha itp.
choć w przypadku ramy typu "stick" może nie była by aż taka tragedia

z pewnością opanowanie jazdy było by łatwiejsze niż na MBB ( z tego co czytałem i oglądałem na necie, bo doświadczenie w jeździe mam zerowe )

fajnie by było jakby ktoś z okolic piaseczna dał się namówić na pooglądanie na żywo  ::)

Kulek

• sympatyk na poziomie
  • **
    • Moja strona
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2012, 04:38:12 pm »
Chłopie nie pękaj. Ja wymiary do swojego drewniaka wziąłem z niewyraźnego zdjęcia, wygrzebanego gdzieś w internecie. Do tego tamten miał 20" z przodu i brak sprężyn, a ja wsadziłem 26" oraz pełną amortyzację =]
To nie jest takie trudne jak się wydaje.

gemsi

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2013, 12:41:02 pm »
Yin hi/mid jest na razie na drugim miejscu, z uwagi na to że tak naprawdę ramę trzeba było by zrobić od zera, a możliwość wykorzystania widelców jest niewielkim pocieszeniem  ;)

trochę obawiam się wchodzenia w tematy tych wszystkich kątów główek, ogarnięcia tematu kolizji pięty, prowadzenia łańcucha itp.
choć w przypadku ramy typu "stick" może nie była by aż taka tragedia

szczerze  mówiąc to olej te wszystkei obawy, jeśli chcesz sie bawic w budowanie pozioma, to zrób pierwszego na czuja, tak jak Ci sie wydaje, jak Ci będzie najłatwiej, kąty, wyprzedzenia, linie prowadzenia łańcucha... jak pomacasz to zrozumiesz, jedno jest pewne, rower na pewno będzie jeździł, mogą być problemy ze skręcaniem, ale jak już zbudujesz to będziesz miał materiał do analizy :)

z pewnością opanowanie jazdy było by łatwiejsze niż na MBB ( z tego co czytałem i oglądałem na necie, bo doświadczenie w jeździe mam zerowe )
fajnie by było jakby ktoś z okolic piaseczna dał się namówić na pooglądanie na żywo  ::)

Nowa Iwiczna pasuje ? ;)

laminat K3 i bambus K5

wojtas71

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2013, 04:02:26 pm »
Cześć, Witaj  ;D
Jak już jest coś :P to inspiracja do budowy :D
Rowery są wszędzie :D