Autor Wątek: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu  (Przeczytany 7769 razy)

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« dnia: Sierpień 16, 2012, 11:14:24 am »
Tak ze Stormem sobie konfabulujemy odnośnie powrotu ze Szczecina na własnych kołach.
Oczywiście niekoniecznie całe trasy, ale przynajmniej trochę sobie pojeździć i choć trochę uniknąć "udogodnień" transportowych :)

Moja propozycja: polecieć sobie (tempo turystyczne, odległości bliżej emeryckie) w okolicach linii Choszczno - Piła - Bydzia (tak na oko jakieś 350km)
Drogi sugerowane 3cyfrowe. Noclegi w miarę możliwości nad jakąś wodą pławną.

Jakieś sugestie, pomysły, chęć uczestnictwa? :)

-- EDIT
Wszystkie znaki na niebie wskazują, że będę jechał "pociągiem drogowym" z pasażerem (5lat, płeć piękna) w przyczepce. Są jacyś chętni na dzieciaty po-zlot?
Szydziu, GRomoanik?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 11:51:13 am wysłana przez pajak_gdynia »

bzaborow

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 151
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2012, 12:29:52 pm »
Ja ze swoja lepsza polowka bedziemy sie przemieszczac w podobnym kierunku (do gdyni), wiec sie mozemy przylaczyc (ale nie obiecuje, ze bedziemy caly czas jechac z Wami, nasze tempo jest trudne do przewidzenia w tej chwili).
bartek maupa bzaborow.org

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2012, 09:24:12 pm »
Szydziu wywołany do tablicy z przykrością oznajmia - Karol jako 10 miesięczne dziecko jest strasznie ruchliwe i zastanawiamy się czy w ogóle wysiedzi krótką trasę zlotową. O powrocie na kołach w ogóle nie ma szans ;( w poniedziałek musimy być od rana w robocie :(

ka_sroczka

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2012, 07:14:35 pm »
Ja też pracuję w poniedziałek.

Ale może przed-zlot? Będziemy od czwartku po południu, przed zlotem prawdopodobnie pozwiedzamy szczecińskie place zabaw. Z tym że nasze maluchy mogą nie być wymarzonym towarzystwem dla pięciolatki - mają: 2 lata i 3 miesiące oraz 7 miesięcy. Pętla pewnie mała, bo mogą nie wysiedzieć (w ogóle musi spełniony być warunek, że przyczepka będzie sprawna... na razie mamy złamaną oś)

to co, kto chętny na przed-zlot? :)

MYSH

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 204
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2012, 09:01:41 pm »
ja jestem za, będę w ćwiartek koło 11, kwestia kilku spotkań biznesowych i koło 15 powinienem być wolny :)

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2012, 10:15:33 am »
to co, kto chętny na przed-zlot? :)
Ja! Ja! Ja! :)
Ino qwa urlopu brak!!! w piątek powinienem się "urwać" prędzej z roboty ale Zonczyca niestety i tak musi siedzieć do 14 i potem dojazd do domu (ok. 1h) więc najprędzej ruszymy ok. 16. - liczę że w 2-3h dotrzemy do Szczecina

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2012, 09:23:08 am »
A mnie żona i ciocia praca pozbawili konieczności ciągnięcia przyczepki i możliwości korzystania z pozlotu :(
Na miejscu podobnież będę w czwartek, aczkolwiek nie wiem o której i w jakim stanie (i nic mi tu nie insynuować: pewnie będę jechał na własnych kołach ze Słupska)

gromanik

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 198
    • Białołęka dla rowerów
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2012, 04:30:44 pm »
Ja z Kasią, Anią i Ulą oraz Raffi z Izą zostajemy w Szczecinie na noc z niedzieli na poniedziałek, bo wyjeżdżamy porannym Regioexpressem Mewa.

storm

  • Gość
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2012, 09:02:45 pm »
My z Olą i Bartkiem dojechaliśmy dzisiaj do Goleniowa i tu zostajemy na noc. Jutro lecimy dalej, prawdopodobnie przez Kamień Pomorski i Rewal. Szkoda, że tylko we troje - mam nadzieję, że może w przyszłości za rok uda się gdzieś pojechać większą grupą poziomkowiczy... A może warto by pomyśleć nie o zlocie stacjonarnym, ale o zlocie wędrownym? Co o tym sądzicie?

MYSH

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 204
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2012, 07:34:38 am »
Powiem tak mimo licznych obaw zarówno jazda w jedną jak i w drugą stronę zwykłym BOSMANEM mogę zaliczyć do udanych, bez ścisku dużo miejsca (powrotnie ja z Francem, Antonowitchem i jego niewiastą siedzieliśmy prawie całą drogę sami, a jak by była potrzeba to można było odblokować dwa kolejne przedziały tak by zmieściło się jeszcze więcej ludzi :)

storm

  • Gość
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2012, 12:53:34 pm »
Moje zdjęcia z pozlotowej wędrówki naszej z Olą i Bartkiem nad morzem lub opodal niego...
http://storm.oceangirl.eu/pomorze2012/

Jeśli zaś chodzi o przejazdy podciągiem to nie bylo problemów. W Łebie zagadałem z jakimś kierpociem odprawiającym się jakąś pustą służbówką do Lęborka i do niego się zapakowaliśmy. Co ciekawe było to dla nas bardzo dobre posunięcie, bo to co zobaczyliśmy w szynobusiku jadącym pół godziny po nas to... masssakraaa... Sardynki w puszce x3 ;)
Z Lęborka do Gdyni jechaliśmy już kiblem i to niestety w sąsiedztwie jakieś spitego menela, którego Bart musiał przynajmniej raz odgonić od siebie za pomocą siły fizycznej bo się dostawiał.

Niestety nie udało mi się zakupić biletu na rower do Posejdona. Ponoć wszystkie miejsca zapchane i w ogóle nie ma rezerwacji i w ogóle tragedia! W rzeczywistości rowerów w przedziale było 5 sztuk, a pasażerów w 8 osobowym przedziale sztuk 6. Nie wiem jak system rezerwacji miejsc w PKP to robi, że rezerwuje te miejsca "na zapas"... Nie miałem też problemów z dokupieniem biletu na rower u konduktora i to w normalnej cenie, bez dopłaty :D

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2012, 12:09:37 pm »
Dzięki Storm za fotorelację. Świetne foty, kiedyś tam byłem i zwiedzałem te miejsca a pomorze... mmm....
Nieźle pocieliście, pewnie też bym tam z Wami wycinał ale robota, limity w dniach urlopowych...
Mam nadzieję że podobało Wam się na pomorzu ;)

Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

storm

  • Gość
Odp: V OGÓLNOPOLSKI ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH - przedłużenie zlotu
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2012, 12:35:41 pm »
No ba. Jasne, że się podobało, ale... nie dojechaliśmy do Gdyni tak jak planowaliśmy... I nie pozwiedzało sie tego i owego i brakowało czasu na kąpiele piaskowo-błotno-morskie... Ale nie powiem - inna trasa, nieco bardziej "pozacyferkowa" była naprawdę fajna i sądzę, że pojechałbym tam jeszcze raz!
Także może... warto umawiać się ponownie już teraz? ;)