Autor Wątek: Mój CLWB już na ukończeniu  (Przeczytany 3706 razy)

Irenty

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 110
Mój CLWB już na ukończeniu
« dnia: Maj 02, 2012, 09:07:10 pm »
Dzisiaj wyjechałem na pierwszą dłuższą traskę moim CLWB ok 70km. Co prawda w zimie zacząłem robić Low Racera ale potem jakoś spodobał mi się CLWB i postanowiłem zmienić koncepcje :), ale to nie znaczy że nie wrócę do Low Racera. A tu filmik z jazdy:
http://youtu.be/D1yclfKrieg
a tu jeszcze z jazdy w zimie:
http://youtu.be/b-t5eAEPKB8
Co do jazdy to się super jeździ, ale muszę kilka rzeczy zmienić, a mianowicie napęd na 8 lub 9-biegowy w piaście ( mam piastę 12 biegową a której już pisałem, ale jeszcze nad nią pracuję :) ) teraz mam w tylnej piaście podwójny napęd tzn. na łańcuszek 2-biegi i 6-bogową przerzutkę razem z hamulcem bębnowym, ale przy tak długim łańcuchu to przerzutka odpada, bo łańcuch za mocno lata i źle się przerzuca. 
A druga rzecz to fotelik, ten trochę za mały i mało wygodny.
________________________________
Pozdrawiam.........

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Mój CLWB już na ukończeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2012, 08:13:01 am »
Rowerek całkiem miły, ale ta kiera to nie za szeroko i wysoko jest?

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Mój CLWB już na ukończeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2012, 09:43:42 am »
a po mojemu to jest eLWB (extra Long :) ) :P
Jak na kierę dorzucisz frędzelki i trochę chromu, a nazwę złotymi literkami, to wyjdzie trendy na maksa :)

Patrząc po zimowym filmiku.. Albo miał być tandem, albo się przeliczyłeś z tyłem.. Zrób sobie długi ogon, będzie dużo miejsca na pakowanie tego free-runnera, a i z błotnikiem mniejsze problemy :)
Co do zamiany na piastę z planetarką.. Napinacza i tak się nie pozbędziesz. Wygląda, że masz spory squat (bujanie od pedałów), faktycznie lepiej może się sprawić "zwykła" przerzutka i rolki bliżej ramy (a nawet sugerowałbym prowadzenie powrotu tuż przy ramie). W LWB łańcuch łapie wszystko z drogi i strasznie się syfi.

Irenty

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 110
Odp: Mój CLWB już na ukończeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2012, 12:22:43 pm »
Rowerek całkiem miły, ale ta kiera to nie za szeroko i wysoko jest?
Też tak z początku myślałem ale po dłuższej jeździe stwierdziłem, że jest dobrze ręce nie bolą...  :)
________________________________
Pozdrawiam.........

storm

  • Gość
Odp: Mój CLWB już na ukończeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2012, 07:29:41 pm »
Jak dla mnie zajebisty rowerek :D

Tak nawiasem mówiąc to sam odświeżam swojego LWBeka... brakuje mi haka do przerzutki tylko, pomalowania i kto wie... Może będzie kolejny rower do jeżdżenia, ale kierę to ja mam zdecydowanie dłużsżą... :(

Ale podoba mi się :) No i ten znakomity, wyścigowy kolor - to musi być szybki bajk! ;D

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Mój CLWB już na ukończeniu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2012, 12:32:46 pm »
Wymiarowo coś jak krążownik Dzimiego, wizualnie też jest fajnie :) Popieram Pająka, można by spokojnie zmniejszyć rozstaw bo teraz rama jest trochę przewymiarowana. Widzę chyba też wzmocnienie przy główce ramy i częsci dawcy a profilach, dobrze pomyślane bo w tym miejscu faktycznie rama mogła klęknąć. W kwestii opisu: clvb jest wtedy kiedy lwb ma suport przed/nad lub tuż za przednim kołem (stąd też rozwinięcie compact long wheelbase). W takim układzie często fotelik jest też nad tylnym kołem.