Autor Wątek: Fahrradwohnwagen iinne nowości  (Przeczytany 12105 razy)

noisue

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 96

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 21, 2020, 06:19:54 pm »
Jak on to spakuje do PKP?

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 31, 2020, 08:25:00 am »
Mnie się podoba.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 523
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 31, 2020, 11:40:38 am »
Mi też :)

osesku

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 21, 2024, 07:25:04 pm »
https://youtu.be/bPJw5a2JQuo?t=185
Nie oglądajcie całego! ;)
Myślę, że niezłe połączenie nawiązujące luźno do poruszanego w tym wątku tematu...

miki11

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 21, 2024, 11:45:42 pm »
Taka przyczepka jest fajna - fakt. Koleś się napracował nad jej budową - fakt. Zwróciłem tylko uwagę, że popracował bym nad sposobem "przytulenia" roweru do samej przyczepki, tak, żeby ktokolwiek próbujący majstrować przy rowerze - został szybko wykryty...
...niestety mieszkanie w bloku nie pozwala na takie wybryki...

Co prawda nie widzę tej przyczepki (nie wyswietlają mi się obrazki), ale mam podobne zdanie, co DeVillo. No i też z bloku mieszkam. Więc MUSZĘ brać pod uwagę wymiary windy (jeżeli o rower chodzi), a o przyczepce (o której niejednokrotnie dumałem) nie ma co gadać.

[Poza tematem] - Czy ktos mi wytłumaczy, dlaczego na tym forum próba wpisania litery "s" z kreską u góry kończy się zatwierdzeniem i zamknięciem mojej wypowiedzi? Macie to samo? Dodam, że piszę z Mac'a...
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2024, 11:48:52 pm wysłana przez miki11 »

Jacekddd

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 223
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 23, 2024, 07:48:44 pm »

[Poza tematem] - Czy ktos mi wytłumaczy, dlaczego na tym forum próba wpisania litery "s" z kreską u góry kończy się zatwierdzeniem i zamknięciem mojej wypowiedzi? Macie to samo? Dodam, że piszę z Mac'a...

Na temat, czy jak wiozę ze sobą namiot, śpiwór i materac dmuchany to moje velo liczy się za Wohnwagen czy staję się automatycznie wrogiem koncepcji ?
Bardzo interesujące gdyby mogła to być przyczepka, składana, płaska, z baterią słoneczną i wszystkim w środku własnym napędem, jadę i ciągnę toto i nic mnie to wysiłku nie kosztuje, odczepiam toto i mój rower jest z powrotem wolny.
Przyjeżdżam na postój, rozkładam, mam wszystko.
Ciekawe ile trzeba przy dzisiejszej technologii i tworzywach żeby upakować, koła, konstrukcję, łóżko, materac dmuchany, mini szafeczki, oświetlenie, baterię, kuchenkę, ścianki, stelaż i folię na polowy prysznic, pojemniki na wodę?
Chodzi mi o to, że to co widzę zaczyna się zbliżać w niektórych rozwiązaniach do tej opcji minimalistycznej ale jakby nie klaruje się ciągle optymalne rozwiązanie. Ciekawe jakby to mogło wyglądać.

Zapisałem wszystko powyższe, żeby nie przepadło a teraz wstawiam Miki to twoje: śśśśŚŚŚŚ "no problem" a trzymając się konwencji wątku "ich sehe hier kein Problem also ..". Działa. Problem lokalny.

Quest XS, Kross Level A6, Bieganie teren/bieżnia
https://www.sports-tracker.com/view_profile/jacekddd
Dronten-Kraków,QuestXS,2022,1284km,3664minut,9dni,vśr=21.03 km/h

miki11

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 23, 2024, 08:09:37 pm »
a teraz wstawiam Miki to twoje: śśśśŚŚŚŚ "no problem"

Muszę sprawdzić na jakims Windowsie, bo android to tylko dotykową klawiaturkę posiada... Ciekawe, że żadne inne fora tak się nie zachowują, jedynie to.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2024, 04:01:50 pm wysłana przez miki11 »

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 720
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 25, 2024, 10:49:53 am »
a teraz wstawiam Miki to twoje: śśśśŚŚŚŚ "no problem"

Muszę sprawdzić na jakims Windowsie, bo android to tylko dotykową klawiaturkę posiada... Ciekawe, że żadne inne fora tak się nie zachowują, jedynie to.

Zauważyłem, że głębia tych Wielkanocnych Rozważań (nad śśśśś i ŚŚŚŚ), na rozwój rowerowych "Wohnwagenów"
czy (co bardziej oczywiste) "Schlaffwagenów" dość wyraźny i duży wpływ mieć może.

osesku

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 25, 2024, 11:34:34 am »
Tak jak prostowanie to też gięcie, tak i podążanie wbrew powszechnym nurtom, to też nurt... np. idea "langsames Leben" (żeby już nie wtrącać więcej "obcych" języków). Tylko tak można pojąć doczepianie czegoś do pojazdu, który miał być szybki. W ten sposób, popieram. Choć to niezaprzeczalna sprzeczność. ;). Pozdrawiam.

p.s. W żółtym Cabie Mini, też dopatrzyłem się chyba haka ;)

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 720
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 26, 2024, 10:14:44 am »
Tak jak prostowanie to też gięcie, tak i podążanie wbrew powszechnym nurtom, to też nurt... np. idea "langsames Leben" (żeby już nie wtrącać więcej "obcych" języków). Tylko tak można pojąć doczepianie czegoś do pojazdu, który miał być szybki. W ten sposób, popieram. Choć to niezaprzeczalna sprzeczność. ;). Pozdrawiam.

p.s. W żółtym Cabie Mini, też dopatrzyłem się chyba haka ;)

Jak nie raz pisałem, auta i prawka nie mam, więc wcześniej poziomy, a od 7miu lat Caby rolę transportową spełniają.
Mam kilka przyczepek rowerowych i różne towary nimi targam.
Także duże paki z siodłami (i nie tylko) na dostosowanej przyczepce wożę.
Mój żółty Cab, to taki codzienny "osiołek".
Pakowny, wygodny i cichy. Zimą ciepły, a latem chłodny.(tapicerka). I bez nastawienia na szybkość.
Dodam, że targanie nawet ciężkich pak nie spowalnia go zbytnio.
Do jazd szybkich inne Caby mam.

Moja przyczepka do spania, psiej budy ani stodoły nie przypomina i aerodynamikę uwzględnia.
Budowa modelu dawno temu zaczęta i na lepsze czasy czeka.
VMy (ORPy po polsku) serce moje zdobyły.
 
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2024, 10:17:13 am wysłana przez Maciej K »

osesku

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Fahrradwohnwagen iinne nowości
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 26, 2024, 01:02:35 pm »
Największe przygody są tylko z przyczepą! Same zalety mają. Do wożenia i do spania. Nawet niektórzy potrafią przemieszkać fragment swojego życia w wybranym do tego, urokliwym miejscu. Niewątpliwą zaletą ich jest, że można odczepić lub doczepić, dostosowaną do potrzeb i upodobań ;).

Tych lepszych czasów nadejścia życzę, a "Traumlinie...fahrradwohnwagen" ;) za bezwzględnie ciekawy temat uważam.