Autor Wątek: długość ramy roweru przy wzroście 184cm  (Przeczytany 2828 razy)

marekwojtkowiak53

• sympatyk
  • *
długość ramy roweru przy wzroście 184cm
« dnia: Lipiec 16, 2011, 07:53:26 am »
cześć jestem w tym forum nowy ,cieniutki w obsłudze kompa  i wiadomości na temat jak zbudować rower poziomy jaka powinna być odległość od oparcia siedziska do osi pedałów aby można wygodnie jechać jestem na rencie i chcę przy minimum kosztów zbudować jak najprostszą poziomkę proszę podajcie mi strony z tabelami odległości kontami nachylenia kierownicy i oparcia siodełka pozdrawiam ogrodnik53

kaczor1

• całkiem inny wariat
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: długość ramy roweru przy wzroście 184cm
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2011, 09:56:55 am »
Witaj Marku Ogrodniku
A skąd jesteś?  ;)

Tutaj masz plany rowerów: Puzona i  EASY RACER'a [>>>klik]
Z tabelami to będzie ciężko.
Natomiast ogólne nasady na temat pozycji na rowerze, masz tutaj [>>>klik] (zakładka Rower poziomy > Warsztat pracy > Pozycja na rowerze)
Odległość od fotela do osi suportu, powinna być regulowana, tak jak i kąt pochylenia fotela.
Nawet jeśli zrobisz wszystko perfekt, to i tak może się okazać, że wygodniej jest, jak się  coś odrobinę przesunie.
Regulacje można zrobić, albo przez, rozsuwanie ramy, jak w rowerze Franc-a, lub fabrycznym Raptobike [>>>klik] , przez przesuwanie fotela (zmienia to środek ciężkości, więc nie bardzo mi się ta opcja podoba), lub przez zamontowanie suportu na regulowanym/wysuwanym bom'ie (chyba najczęściej stosowane rozwiązanie w rowerach SWB ) , ewentualnie suport umieścić na elemencie, który będzie się przesuwał po ramie ( to częściej w LWB) .
Poza tym, rower z regulacją, łatwiej sprzedać.

Pozdrawiam Roland
Co po dwóch latach kupił błotnik
I myślał, że znowu będzie burza.
Za oknem słońce świeci,
więc trochę się teraz wkurza.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 02:16:16 pm wysłana przez kaczor1 »

marekwojtkowiak53

• sympatyk
  • *
Odp: długość ramy roweru przy wzroście 184cm
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2011, 01:28:39 pm »
jestem Poznaniakiem mam 54 lata na forum poziome zaglądam już 1,5 roku
cienkisz ze mnie w obsłudze komputera ponieważ nawala mi pamięć uczę się 3x dłużej niż inni ale nie poddaje sie żeby nie skapcanieć dzięki Ci Roland za wiadomość bo ugrzęzłem na dobre nie wiedząc gdzie szukać wiadomości jakich potrzebuję widzę że nawet rymy układasz ja za to piszę wiersze[napisałem około400 ] pozdrawiam i WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!