Autor Wątek: Witam i o poziomke pytam  (Przeczytany 8339 razy)

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Witam i o poziomke pytam
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2011, 10:37:39 pm »
Yin rower który proponowałem miał całkowitą amortyzacje fotela nie tylko pleców sprężyna była także pod tyłkiem świetnie wybierał nierówności i wbrew pozorom dobrze spisywał siew terenie, nawet na oponach 1.75
Tak, wiem - ale amortyzacja fotela to nie to samo co amortyzacja zawieszenia, nie zapewnia dobrej trakcji, nie ułatwia dla koła pokonywania przeszkód. Dałem przykład z krawężnikiem - jesteś wstanie bez zsiadania z fotela wygodnie podjechać krawężnik 5cm? Na drogach powiedzmy umownie '' terenowych'' takie i większe przeszkody zdarzają się nagminnie ( kamienie, korzenie, dziury itp).
napęd na przód to zaleta a przy tym rozstawie osi zakręcałem nim praktycznie na miejscu
Jak najbardziej się zgadzam, fwd to fajna sprawa na szosę. Nie zgadzam się że ten układ sprawdza się w terenie - to że można "jakoś tam" przejechać wiem, ale są rowery w innych układach które przejadą ta samą trasę znacznie sprawniej ( swb 26x26" z pełnym zawieszeniem, lwb ( mniej obciążone przednie koło łatwiej pokonuje przeszkody itp).