Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Imprezy / Odp: Ultramaraton dookoła Zalewu Szczecińskiego 8 września 2o18
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raffi dnia Sierpień 16, 2018, 07:30:37 am »
Teraz tylko jedna, bo generalnie inny jest organizator. Start jest ze Szczecina. Tamten ultramaraton został zawieszony podobno z tego wględu, że rowerzyści robi raban po niemieckiej stronie i były jakieś skargi. Chodziło m.in. o niestosowanie się w okolicy Anklam czy Ahlbecku do znaku zakazu jazdy rowerem po jezdni. Niestety, alternatywą była droga leśna, koślawa, nieutwardzona.
Podobnież było z innymi odcinkami, gdzie, w szczególności szosowcy w peletonie, cieli jezdnią, a nie ddrkami.
Cytuj

A i owszem, cisnęli jezdnią, olewali zakaz - pamiętam doskonale. Z perspektywy czasu to się im nie dziwię. Ja pierwsze kółko cisnąłem po ddr i ukończyłem maraton z uszkodzoną obręczą (potem w Warszawie musiałem wymienić). Gdybym nie jechał MTB z solidnym stożkiem tylko szosą z delikatnymi kółkami, koło na tym gównianym ddr z baumy byłoby rozwalone w stopniu uniemożliwiającym dalszą jazdę. Drugie kółko, w środku nocy, też cisnąłem asfaltem, bo bałem się o koła. To były czasy, że nie było jeszcze tych fajnych ledów co dziś - świeciło się dynamem i halogenikiem CatEye, bateria w tym drugim starczała na godzinę, z czego ostatnie 15 minut sweicił już bardzo słabo - włączało się go tylko gdy było naprawdę bardzo potrzeba, żadne jechanie 3-4h po ddrach nie wchodziło w grę. Tylko, że to było w godzinach 0-4 w nocy, więc nie sądzę by ktokolwiek miał z tym problem. Na całych niemieckich 120km trasy wyprzedziło mnie wtedy może z 10 aut.

Helmuty same sobie winne - gdyby ddr był porządny i równy, asfaltowy, pewnie więcej osób by zeń skorzystało ;-) Szosowcy semi-pro zapewne nie, bo dyshonor i hańba, ale reszta cięłaby po ddr.
22
Techno / Odp: rozerwana sakwa czy jest sens naprawiac
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raffi dnia Sierpień 16, 2018, 07:16:45 am »
Spróbowałbym na twoim miejscu żelazkiem do zgrzewania folii do namiotów ogrodniczych. Robisz brzeg na zakładkę i po kawałku stapiasz brzegi materiału ze sobą. Piekne nie będzie, ale wodoszczelne i trwałe powinno - ja w ten sposób wyrzeźbiłem kiedyś boczki do przyczepki dwukołowej z plandeki do TIRa a to podobny materiał co na sakwy.

A jak się nie uda - to i tak było porwane i nikt nie chciał podjąć się naprawy, żadna strata ;-)
23
Przywitalec / Odp: Rumia pozdrawia:)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raffi dnia Sierpień 16, 2018, 07:13:48 am »
On pisze, że 3k, Ty linkujesz rower za 10. No to się na pewno dogadacie :P

Co do trajki, za 3k może być kłopot znaleźć. I generalnie może być kłopot znaleźć trajkę na niemal 2m wzrostu, ja takich nie widziałem.
A myślałeś może by samemu zrobić? Wtedy spokojnie zmieścisz się w swoim budżecie, a wbrew pozorom to nie jest nic strasznie trudnego by zbudować rower.
24
Imprezy / Odp: [CZECHY] Setkání lehokol,Veselí nad Lužnicí,5-9 września 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Makenzen dnia Sierpień 14, 2018, 02:17:18 pm »
Sorki za post pod postem, ale jest update.
Na początek zła wiadomość, l_malik nie będzie mógł uczestniczyć w zlocie... Dlatego liczba osób do miejsc noclegowych wynosi obecnie 8, a są to:

live_evil
sid_vicious (Sonia znaczy się)
Makenzen
Storm
andrej
Beata
Tehen
Karola

Ponadto zaniepokojona brakiem odpowiedzi na maila z pytaniem o rezerwację zadzwoniłam dzisiaj do szefa tego kempingu i dowiedziałam się, że jest na urlopie. Będzie miał dostęp do kompa w czwartek, wtedy też się spodziewam potwierdzenia rezerwacji.
Do zlotu już tylko trzy tygodnie i dwa dni!! 8)

EDIT
Mamy rezerwację!!! :D
25
Różności / Odp: Koszulki na pozioma-podejście drugie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez toudi333 dnia Sierpień 14, 2018, 09:34:58 am »
Nie, pomysł z czarną lub bardzo ciemną koszulką nie widzi mi się tak samo odblaskowe rękawki, w/g mnie grafika powinna być trochę bardziej ambitna i sportowa a nie tylko wstawki w postaci kolorowych rękawów lub kieszeni. W dzisiejszych czasach każda szanująca firma ma swoich grafików wiec wystarczy tylko przedstawić im co byśmy chcieli umieścić na koszulkach sami przygotują ze dwa trzy wstępne  projekty które możemy "dopracować" do gustu.
26
Różności / Odp: Koszulki na pozioma-podejście drugie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez karola dnia Sierpień 13, 2018, 10:40:22 am »
A co powiecie na takie połączenie kolorystyczne? Czarny/grafit jako kolor wiodący i rękawki z jakąś grafiką albo (nawet:)) w odblaskowym kolorze? Na szybko takie coś znalazłam:
https://hike.pl/product.php?productid=26968
https://www.4ucycling.com/products/copy-of-4ucycling-professional-mens-short-sleeve-comfortable-cycling-jersey-or-compression-shorts-team-edition


mi się podoba :)
z kolorowymi rękawkami w kolorze "odblaskowym" może wyglądać fajnie i np. w tym samym kolorze kieszonki
ale ogólnie dostosuję się do większości :)
27
Różności / Odp: Koszulki na pozioma-podejście drugie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sid_vicious dnia Sierpień 12, 2018, 01:21:17 pm »
A co powiecie na takie połączenie kolorystyczne? Czarny/grafit jako kolor wiodący i rękawki z jakąś grafiką albo (nawet:)) w odblaskowym kolorze? Na szybko takie coś znalazłam:
https://hike.pl/product.php?productid=26968
https://www.4ucycling.com/products/copy-of-4ucycling-professional-mens-short-sleeve-comfortable-cycling-jersey-or-compression-shorts-team-edition
28
Techno / Odp: Jeżdżę VM...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez noisue dnia Sierpień 12, 2018, 11:46:56 am »
Cześć,

Przynudzę ponownie kilkoma nowymi zdjęciami. Mini dostał nową maskę z węgla oraz daszek węglowo- kewlarowy. Dodatkowo przeszedł przegląd i renowacje po zimie, oraz schudł przy okazji prawie 3 kg. Dalsze prace w toku.29
Podróże / Odp: Dania - Szwecja 21.07 - 5.08
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tehen dnia Sierpień 12, 2018, 12:40:14 am »
Fajnie Was widzieć nazat w domu.

Czekam niecierpliwie na relację.
30
Podróże / Odp: Dania - Szwecja 21.07 - 5.08
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dziasiek dnia Sierpień 11, 2018, 06:30:38 pm »
Bardzo dziękujemy kolegom Markowi z Elbląga oraz Mareckiemu i Krzysztofowi z Kwidzyna, że mimo deszczu przyjechali do nas, do Gdyni i spędzili z nami cały dzień na fajnej rowerowo towarzyskiej trasie, w naszym powrocie ze Skandynawii do domu.
Dzięki również koledze Jackowi za wspólną przejażdżkę po okolicach Kwidzyna. Pięknego Hight Barona - pozazdrościć.

A jeśli tylko ja wyczytałem w poście kol.@3x3 niepotrzebną ironię, to z góry przepraszam.

Btw. Wycieczka bardzo udana. 1978 kaemów, 21 dni. Tradycyjnie: "szkoda, że Was z nami nie było...".

Relacja wkrótce.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10