forum.poziome.pl

Rowery poziome - forum dyskusyjne => Podróże => Wątek zaczęty przez: nahtah w Sierpień 22, 2008, 10:29:18 pm

Tytuł: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Sierpień 22, 2008, 10:29:18 pm
Moim zamierzeniem odkąd zbudowałem swojego choppera było i jest bycie w każdym mieście Dolnegośląska.Mam już zdobyte ponad 70 miast i nie wiele mi brakuje, a jak już kogoś interesują moje wycieczki, to zapraszam na www.bikestats.pl na blog nahtah.
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: donpedro2107 w Sierpień 24, 2008, 10:48:31 pm
ambitny jestes :) dobry pomysł na rekreacje, może i ja sie trochę ruszę, co prawda w tym roku chyba nie zdązę ale dla chcącego nic trudnego ::)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: adam80 w Sierpień 25, 2008, 01:33:22 pm
nahtah

niezły pomysł ,chyba skorzystam z twojego pomysłu
jak zbuduje swojego trike:))
z tym że ja objade wszystkie miasta w woj.łódzkim:))
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Sierpień 25, 2008, 07:04:55 pm
Poziomo zakręceni !!! Do końca roku, szmat drogi, a może i dalej?.Już 30 08 czyli za 5 dni, ma się odbyć zjazd poziomych w Bystrzycy koło Oławy,o ile nic się nie zmieniło. Oczywiście jadę swoim chopperem, chcąc zaliczyć 16 miast w dwa dni z przystankiem w Bystrzycy. Polecam taką formę podróży, to inspirujące i ciekawe wyzwanie no i sam zjazd "poziomo nastawionych".Pozdrawiam :)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Sierpień 28, 2008, 10:28:49 am
Już się nie wybieram na zlot.W tym roku chciałem zaliczyć Kotlinę Kłodzką i udało mi się, i to nad wyraz, bo, aż 26 miast zaliczyłem w 5 dni,pokonując łącznie 800 km.Nigdy nie byłem rowerem na święcie ceramiki i udało mi się. Lato Agatowe zablokowała mi pogoda, ale byłem tam już dwa razy. Paradę rowerów w Jeleniej Górze uniemożliwiła mi rozdarta opona,ale i tam, byłem w zeszłym roku.Niestety, zlot w Bystrzycy skutecznie zblokowała mi, dyskopatia kręgosłupa, atakiem bolesnego zapalenia.Więc pozdrawiam wszystkich zlotowiczów i przyjemnego pierwszego świętowania i róbcie foto dla pocieszenia oka.:)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: Yin w Sierpień 28, 2008, 11:40:54 am
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę :) Masz priv.
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Sierpień 28, 2008, 07:21:56 pm
Yin! Nie wiem czy doszła do Ciebie wiadomość, ale potwierdzę w razie czego, że nigdy, przenigdy i zrobiłem pozioma do celów, jazdy bez bólu pleców.:)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: Yin w Sierpień 29, 2008, 12:34:34 pm
Odpisałem wczoraj na priv, doleciało?
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Sierpień 29, 2008, 09:34:24 pm
Doleciało i czekam na nowy temat dyskusyjny. Warto go tu poruszyć.:)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Wrzesień 14, 2008, 11:21:22 am
Po przedłużeniu korb i próbie trzech górek-stromych 50-cio metrowych - musiałem sprawdzić jeszcze sprawność na długim dystansie, więc zaliczyłem trasę Śląsko-Łużycką do której, już dwa razy się przymierzałem. W sumie przejechałem 100km w 5h a na finiszu, wjechałem pod jedną z tych trzech górek, co mi się jeszcze nie zdarzyło, bym po takiej trasie wjechał, zawsze pchałem,  bo zmęczenie nie pozwalało na żaden już wysiłek o tak dużym wycisku.:)

PS. 13 09 było zimno ale bez deszczu, najpierw słońce a potem ciemne chmury, wiatr pozwalał jechać, więc pogoda można rzec była kuul.:)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Maj 19, 2009, 03:27:31 pm
Ten dział będzie chyba moim blogiem, ale dla zachęcenia jazdą poziomką, pochwalę się nową wyprawą i zdobyciem 19 miast Dolnego Śląska. W sobotę zrobiłem 210km, a w niedzielę wystartowałem z pod namiotu o 5,40 i z siadłem z nahtaha  po 32 godzinach, o 14,00 w poniedziałek, łącznie zrobiłem 649km.:)
Zachęcam wszystkich do podróżowania po naszym pięknym województwie.:)
Więcej w bikestats na blogu nahtah.:)

Pozdrawiam!

Dariusz
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Lipiec 26, 2009, 09:35:20 am
Wczoraj zdobyłem ostatnie miasto Dolnego Śląska - Prusice - przejechałem 273km w 13godz. a widoki były niesamowite.:)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: istrii w Lipiec 26, 2009, 09:25:54 pm
Nic tylko pogratulować!!! :)
A zliczyłeś może ile Ci ten cały tour zajął czasu i ile łącznie przejechałeś km?
A teraz które województwo masz w planach?
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Lipiec 26, 2009, 10:19:11 pm
Trudna sprawa ze statystyką, bo dane z wycieczek zapisuję od zeszłego roku na blogu bikestats, wcześniej tego nie robiłem a czasowo, to kilka wypraw w roku od 2006r.

Jeśli chodzi o nowe wyprawy, to marzy mi się objazd pojezierza Lubuskiego i wyprawa nad morze i przejazd całego wybrzeża ale to narazie marzenia. Dzisiaj np.szukałem mapy szlaku św.Jakuba od Zgorzelca, aż po Mazury. Powiedzmy tak; szukam pomysłu na przyszłość z nadzieją na większą ekipę dla towarzystwa.:)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: cruzbike w Marzec 08, 2010, 07:59:50 pm
Nahtah mam pytanie: czy jak zdobywałeś kolejne miasta to dojechałeś do samego rynku miasta czy tylko do tablicy z nazwą tego miasta?  ;)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: sławek w Marzec 08, 2010, 09:21:00 pm
 No właśnie co ważniejsze rynek miasta czy tablica z nazwą miejscowości.
 Na pewno rynek, bo tam przeważnie można się piwa napić  ;), z drugiej strony bezpieczniej jest "zaliczać" tablice bo znalezienie rynku często nie jest rzeczą prostą!
  Chcąc wkurzyć mieszkańca Ozimka koło Opola mówił się do niego "spotkajmy się w Ozimku na rynku"
  Ozimek powstał jako osada przemysłowa przy hucie "Malpane" i rynku nie posiada.
  A gdzie ma rynek Częstochowa? Konia z rzędem temu kto odpowie!
  Współczesna Częstochowa powstała z połączenia Częstochowy (Starej) i Częstochówki. Częstochówka ma swój rynek zwany Rynkiem Wieluńskim, ale nie jest on już rynkiem Częstochowy. Stara Częstochowa posiadała "stary rynek" który za komuny tak skrowiał, że jak budowano nowoczesny dom towarowy to postawiono go... zapleczem do rynku.
  Zróbcie eksperyment na Google Maps  - wpiszcie w "pokaż trasę"  Rynek miasta X i Rynek miasta Y.
  Często komputer głupieje bo nie może znaleźć w miasteczku rynku.
  Właśnie wpisałem "pokaż trasę" Rynek Częstochowa do Rynek Katowice - skierował mnie z Katowic do Koniecpola a przy Rynek Częstochowa do Rynek Ozimek zgłupiał zupełnie.
 Więc może jednak ważniejsza jest tablica z nazwą miejscowości bo
a)można zrobić zdjęcie pod napisem
b) nie ryzykujemy że miejscowi obiją nam gębę w reakcji na pytanie "Jak dojechać do rynku" gdy pomyślą że się z nich nabijamy ;D
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: cruzbike w Marzec 09, 2010, 04:08:50 pm
Wiadomo przecież że rynek jest sercem całego miasta ( miejscowości ), myślę jednak że nie jechał na rynek gdyż tak jak piszesz , w niektórych miastach to można się zgubić , albo rynku po prostu niema  :)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Marzec 09, 2010, 08:57:41 pm
W większości miast, byłem na rynku a przy tablicach robiłem zdjęcia. Oczywiście zdarzały się przypadki, że nie wiedziałem gdzie i czy w ogóle jest rynek ale nie oto chodziło. Zaliczyć miasto, dla mnie znaczyło dojechać do rynku lub do znanego jego zabytku lub miejsca w centrum.  :)
Jazda po mieście była frajdą, trochę się zwiedziło a nawet spotkało bikera na poziomce, właśnie na rynku i to w Oleśnicy k/Wrocławia.:)

Co  ciekawe, nie które mapy pokazywały gminne miejscowości jako miasta a niektóre miasta okazywały się miejscowościami wiejskimi o statusie gminnym. Żeby to zweryfikować, przejrzałem trochę map co pomogło mi również w planowaniu tras.:)
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: kaczor1 w Kwiecień 29, 2010, 04:49:50 pm
Wyszło dłużej niż sądziłem.
Więc aby nie śmiecić, przydługi opis krótkiej przejażdżki umieściłem
tu http://www.kaczor2.blogspot.com/
Zapraszam. 
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: Yin w Kwiecień 29, 2010, 09:14:35 pm
Fajnie napisane, dobrze się czyta. Co do jazdy na poziomie w 'terenie' - trzeba zmienić nawyki i strategie wypracowane w MTB. To jest jednak zupełnie inny typ roweru i to się odbija na sposobie jazdy: podjazdy na mniejszym przełożeniu, większe kombinowanie na zjazdach (bo przeskoczyć się nie da, po za tym koło 20" potrafi 'utknąć' tam gdzie 26" przejeżdża bez problemu..).
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: witczak82 w Październik 17, 2013, 07:46:40 pm
Genialny pomysł, też planuje zwiedzać jak najwięcej się da, niestety teraz kończy się czas dla na na jazdy. Chociaż bardzo lubie jeździć po śniegu. :D
Tytuł: Odp: Podróże
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Wrzesień 28, 2014, 09:42:06 pm
W zasadzie powinienem pisać w temacie wycieczki. Takowego nie ma, więc piszę w podróże.
W ramach testów nowych sakw znanej krajowej firmy pojechałem na wycieczkę. Zamiar był trochę inny, niestety awaria przerzutki - powrót odbył się samochodem. W sobotę przed szesnastą nie udało się kupić takowej i przetestowałem czy moja BUrZA zmieści się na tylne siedzenie i bagażnik do Golfa I .
Zaplanowana trasa, to Zduńska Wola - Kwidzyn (okolice)- Zduńska Wola .W piątek tam, powrót planowany na niedzielę. Wszystko jakieś lekko ponad 600km.  Po płaskim, czyli do Włocławka nawet się jechało. Później przez Lipno, do Golubia po  fałdach było odrobinę wolniej. Wiatr lekko wiejący z lewego przodu sprzymierzeńcem nie był.  Mniej więcej od Radzynia Chełmińskiego było już lżej, lekko z wiatrem.  Dystans 316km, czas niemal 17 godzin z ok godzinnym postojem na herbacie w u znajomego. Przed samymi Prabutami pomyliłem drogę i dojechałem do celu pierwszego etapu od innej strony. Sobota była dniem przerwy, czyli spotkanie ze znajomymi. Awarja starej przerzutki, ból achillesów oraz kiepskie przygotowanie kondycyjne  przyczyniły się do powrotu samochodem.  Kondycyjnie wiedziałem, że będzie nie najlepiej. Przez ostatnie 3 miesiące, nigdzie dalej nie jeździłem a na samą BUrZę wsiadłem dosłownie na dzień przed planowaną wycieczką.
Cel osiągnięty połowicznie.Zadowolenie 100%. Sawy lekkie ślady po proszkowej farbie na styku z bagażnikiem.