forum.poziome.pl
Rowery poziome - forum dyskusyjne => Galerie => Wątek zaczęty przez: velogic w Październik 15, 2021, 08:10:35 pm
-
http://velogic.pl/przedprodukcyjny-koncepcyjny-testowy-velomobil-velogic/
-
Fajny! Z czego zrobiony? Jakie osiągi na prostych? Wymiary, waga, czy i jak jest amortyzowany, czy planujesz jakoś go zadaszyć? I zdjęcia wrzuć. Dużo :) Powodzenia!
-
Obserwuję projekt od jakiegoś czasu na youtubie, fajnie wyszedł. Na tyle ładnie że jak byś miał plany z rozrysowanym wycięciem karoserii w 2D i jakiś tutorial jak to zgrabnie złożyć w całość to można by to opublikować na jakiś płatny dostęp. Podejrzewam że zainteresowanie by było. Jest szybszy od poprzedniego? Z innej beczki - myślisz że dało by się ten kształć w miarę łatwo uzyskać z blachy aluminiowej np 0.5mm lub 1mm?
-
Dorzuciłem krótki opis jak to się robi ...z poliwęglanu .
http://velogic.pl/przedprodukcyjny-koncepcyjny-testowy-velomobil-velogic/
Z perspektywy czasu uznałem że łatwiej w analogiczny sposób można było to zrobić ze sklejki np.10~12 mm. Ale właśnie czas , ten daleko przyszły może zle zadziałać wilgocią . W impregnację nie chciało mi się zagłębiać. A jak przekonują ekolodzy ; plastik przetrwa nawet 500 lat :D
Jak łatwo się można zorientować, po filmach które akurat kolega Yin prześledził, ten velo był budowany od środka na zewnątrz.
Poszycie zewnętrzne chociaż zbliżone kształtem do innych (można posądzać nawet o inspiracje ) było tylko wypadkową bryły jaka musiała zakryć ramę z wystającymi kołami. Stąd trudno mi uwierzyć że komuś pasowała by moja kabinka do np. home made trójkołowca.
Jeśli zbierze się kilku ujeżdżaczy takich samych trajek razem planujących zabudowę pro velo bardzo chętnie pomogę.
Mój VM jezdzi komfortowo czyli mięciutko dzięki amortyzacji x3 , cicho dzięki amortyzacji x3 i szybko dzięki amortyzacj x3 i wydajnej aerodynamicznie osłonie. Sądzę że poprawa jakości warstwy lakieru podniosła by jeszcze średnie o kilka km/h, ale przy wadze VM odpowiadającej np. Questowi z bagażem na 3 dniową podróż nie wymagam więcej niż mogę wykręcić.
Nawiasem, każdy z Was ,forumowiczów wykręcał by swoje życiówki :)
P.S. Aluminium - to już było ? . Allewedery były w XXw. tak jak nitowanie , spawanie . Ale w zeszłym stuleciu łączono już ...
-
Ponoć aluminium (teraz) tańsze od stali.
Gdybym miał taką ramę na kołach to po godzinach mógłbym się pokusić coś wydumać. Pewnie by to trwało z rok....
-
Dorzuciłem krótki opis jak to się robi ...z poliwęglanu .
Czyli podobnie jak wersja pierwsza :) Dzięki za opis, dał byś radę wrzucić fotki gdzieś gdzie można by je zobaczyć w większej rozdzielczości? Myślałem że wyszło Ci zgrabne "origami" ale widzę że szpachla też musiała być w użyciu - to mi podnosi morale bo myślałem że tylko ja tak mam z upartymi materiałami :D Podoba mi się wsiadanie, bez większej gimnastyki jakaś widać czasem w innych modelach velo. Poliwęglan sam ułożył się do kształtu czy trzeba mu było pomóc opalarką?