forum.poziome.pl

Rowery poziome - forum dyskusyjne => Ważne wiadomości => Wątek zaczęty przez: cyqlop w Marzec 01, 2009, 01:16:35 am

Tytuł: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: cyqlop w Marzec 01, 2009, 01:16:35 am
Chciałem was zapytać o ocenę nowej strony poziomej

http://poziome.pl/joomla

Jeszcze troszkę pracy ale już jesteśmy na dobrej drodze z Jarkiem. Trzeba jeszcze dział techno przenieść, inne artykuły z "matczynej" strony.

Ogólnie chodzi o to czy koncepcja się Wam podoba.

Wymyśliłem by zrobić dział FAQ - w którym można by umieszczać pytania i odpowiedzi na różne tematy, co wy na to. Mogły bu tez znajdować się tam opisy jak zrobić coś np. z włókna szklanego, zapleść koło itp.
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: Yin w Marzec 01, 2009, 10:49:16 am
Proponował bym zmniejszyć pasek menu z lewej strony, strasznie spycha resztę. Do tego można by ją rozciągnąć tak by potrzeba klikania -> dalej  do przejrzenia starszych wpisów na stronie była ograniczona do minimum.  Do tego można by dodać ramkę w której wyświetlały by się 3-4 ostatnie tematy wątków na forum. Podobnie jest w igoogle
(http://img230.imageshack.us/img230/9963/beztytuuurn.th.jpg) (http://img230.imageshack.us/my.php?image=beztytuuurn.jpg)
 Dział FAQ to dobry pomysł, ale rozgraniczył bym go od działu technicznego. Do tego przydał by się dział z adresami do ludzi zajmujących się w Polsce robieniem rowerów poziomych i bardziej przyjazny dla użytkownika sklepik. :)
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: cyqlop w Marzec 01, 2009, 01:24:15 pm
Apropo tych zmian to ja ich nie dokonam bo nie mam uprawnień by zmieniać, wyłączać moduły i zmieniać ich ustawiania. Jednak może Jarek to przeczyta i coś zmieni, w ogóle kontaktu nie mogę z nim złapać. Wysłałem w czwartek mejla i do dziś nie mam odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: Yin w Marzec 01, 2009, 02:28:11 pm
Luzik przecież pośpiechu nie ma - to tylko drobne sugestie, po za tym stara strona oprócz tego ze jest troszkę przestarzała technicznie jest całkiem użyteczna. 
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: tomigelo w Marzec 01, 2009, 04:25:17 pm
Osobiście bardzo mi się podoba - poprawki zawsze są ;)


Pozdrówki
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: nahtah w Marzec 01, 2009, 06:47:26 pm
Przyjemna i czytelna stronka.:)
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: Draco w Kwiecień 09, 2009, 04:42:29 pm
Bardzo przyjemna w obsłudze i intuicyjna :3 Proponuje zdecydować się na jedno menu ;) to boczne wydaje się przyjemniejsze w obsłudze i łagodniejsze dla oczu :3
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: cyqlop w Kwiecień 09, 2009, 04:55:56 pm
Cóż taka skórka ale mi pasuje :)

A menu boczne (tylko ja nie mam takich uprawnień ) ta się zrobić tak by było wyświetlane w każdej części serwisu a nie tylko na stronie głównej (chodzi mi o Main Menu i Resources). Jeszcze dużo przerzucania tematów a mi sie ostatnio jakoś nie chce ale teraz święta więc może coś porobię z nudów.
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: Yin w Kwiecień 09, 2009, 08:41:26 pm
Proponował bym zmniejszyć troszkę główne logo ( niebieskie ), górne menu, oraz menu z lewej strony. Główny tekst przesunął bym bardziej na środek. Nie wiem pod jaką rozdzielczość domyślną jest robiona stronka ale mam wrażenie jak by była robiona na monitorze panoramicznym i za zwykłych 17 calach się troszkę rozłazi :). To tyle mojego marudzenia, po za tym cieszę się ze coś w temacie nowej stronki coś się dzieje :)
Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: cyqlop w Kwiecień 09, 2009, 09:16:43 pm
znaczy tak strona nie jest robiona pod konkretny rozmiar więc powinno się samo dostosowywać ja mam 19 nie panoramiczną i wygląda dobrze, jarek takie umieścił mi pasuje prawdopodobnie zmniejszając logo po szerokości strona by się w ogóle rozjechała (ale tego nie wiem to moje przypuszczenia) tak jak mówię nie mam takich uprawnień Jarek jest głównym adminem i to on może to zmienić.

A co do wyśrodkowania tekstu to raczej nie da rady trzeba by się było pozbyć menu lewego a ta skórka nie ma górnego menu oprócz tego co jest (tam im więcej linków tym gorzej) dlatego podzieliłem menu lewe na dwie części main menu i Resources. Z maina automatycznie na górę wędrują a tam im więcej linków tym szerzej.

Tytuł: Odp: Oceńcie :)
Wiadomość wysłana przez: 3x3 w Kwiecień 09, 2009, 11:32:19 pm
Jest taka pozycja "Mapka posiadaczy". Skąd ich weźmiecie, skoro nawet tutaj wielu użytkowników jest nowhere. Moim zdaniem wprowadzenie obowiązku podania lokalizacji ułatwiłoby kontakty forumowiczom. Poza tym FAQ to nie technika.