forum.poziome.pl

Rowery poziome - forum dyskusyjne => Przywitalec => Wątek zaczęty przez: koncki w Listopada 21, 2010, 10:47:03 pm

Tytuł: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: koncki w Listopada 21, 2010, 10:47:03 pm
Poziomkę mam już ponad dwa lata, ale do tej pory nie udzielałem się na forum. Pora zacząć.
Rowerek kupiłem na allegro. Jest sprowadzony z wystawki z Niemiec. Wyglądał mniej więcej tak:
(http://images37.fotosik.pl/379/7993ef5244019e36m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7993ef5244019e36)
Jak widać na zdjęciu rower jest zrobiony dla wysokiego człowieka, dlatego musiałem przesunąć fotelik baaaardzo do przodu. Ala nie jeździło się źle z tego powodu. Prawdę mówiąc byłem w mojej poziomce tak zakochany, że przez pierwszy rok nie zauważałem żadnych wad ;D.
Tej wiosny trochę przerobiłem ramę i zrobiłem składany teleskopowo bom z aluminiowym suportem. Fotelik przesunąłem do tyłu a przy okazji ubyło kilka gramów. W tym momencie czekam na przesyłkę z nowym amortyzatorem (Capa T - 20). Jak wszystko poskładam to dam aktualne zdjęcie.
Pozdrawiam i oczywiście zapytam, czy jest na forum ktoś z moich okolic, tzn. z okolic Nowej Soli.
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: SAC w Listopada 21, 2010, 11:07:57 pm
Witam. Ten zamek typu U to 1/20 wagi roweru, czy troszkę wiecej? ;)
Sam podobny wożę, choć mnieszy i gorszy, bo a mneiszy prześwit i nie do każdego miejsca się da przypiąć pozioma.

Ale poziomka ładna  i watro ją chronić.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: cyqlop w Listopada 21, 2010, 11:09:10 pm
Witamy

widzę że Niedziela dzisiejsza dopisuje nowymi użytkownikami
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Listopada 21, 2010, 11:10:14 pm
Witam.
Wyraz zadowolenia na twarzy kierującego z obrazka pokazuje nam jak przyjemnie się jeździ.
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: koncki w Listopada 22, 2010, 07:11:40 am
Witam. Ten zamek typu U to 1/20 wagi roweru, czy troszkę wiecej? ;)
Sam podobny wożę, choć mnieszy i gorszy, bo a mneiszy prześwit i nie do każdego miejsca się da przypiąć pozioma.

Ale poziomka ładna  i watro ją chronić.
Pozdrawiam
Chciałbym, żeby mój rowerek ważył tyle co 20 U - locków ;D
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: hansglopke w Listopada 22, 2010, 07:30:30 am
Witamy

widzę że Niedziela dzisiejsza dopisuje nowymi użytkownikami

Dokonują dobrych wyborów. :D

Dzisiaj mogę to napisać, co by nikt o agitację mnie nie posądził.  ;D
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: storm w Listopada 22, 2010, 01:18:39 pm
Jam uczulony na wysokość, stwierdzam, że wysokość owego fotelika na oko to chyba tak z 70cm? ;) Nie masz problemów z wsiadaniem i zsiadaniem? (chociaż przy USS to może są mniejsze). A co na krótkich postojach, na światłach? Dajesz radę się podeprzeć, czy też balansujesz (jak i ja) na palcach stóp? ;)
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: grzegorz w Listopada 22, 2010, 08:49:17 pm
A mnie się wydaje, że ten u-lock jest przeciwwagą  ;) ;D.
A na poważnie, czy jazda tym rowerem nie przypomina jazdy bicyklem? Wysoko umieszczony środek ciężkości, który dodatkowo jest mocno przesunięty do przodu, a podparty małym kołem nie sprzyja chyba jeździe po krawężnikach.
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: bolero w Listopada 22, 2010, 08:57:21 pm
witam
Prędkość jazdy też niezła, na fotce jedna smuga z otoczenia
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: koncki w Listopada 22, 2010, 10:05:21 pm
Fotelik jest faktycznie wysoko, ale inaczej nie zmieściłaby się pod nim kierownica. Specjalnie mi to w jeździe nie przeszkadza. Dużo zależy od amortyzatora. Na samym początku miałem całkowicie dobity Manitou i jeździło się bardzo dobrze, bo było nisko. Spokojnie dosięgałem nogą do ziemi. Później założyłem RST samodzielnie przerobiony na 20 cali (to ten na zdjęciu). Już nie było tak nisko, ale za to była amortyzacja. W końcu chciałem trochę obniżyć ten amorek i ... popsułem go. Dzisiaj właśnie odebrałem paczkę z capa T-20 no i wkrótce okaże się czy to będzie zmiana na lepsze. Po wszystkich zmianach mam nadzieję, że będę siedzieć dalej od kierownicy i niżej.
A propos Capy - myślałem, że przy okazji wymiany zaoszczędzę kilka gramów, a tu mi wygląda, że mój dotychczasowy zestaw, tzn. przerobiony RST i zwykła fajka do kolarki, był w sumie lżejszy! Sama Capa jest niby dosyć lekka jak na amortyzator, ale za to potrzebny jest do niej cięższy niż zwykła fajka mostek (kupiłem taki z regulowanym kątem pochylenia). Jeszcze muszę doszkolić się, jak się zakłada stery na ahead , bo moja wiedza na temat techniki rowerowej stanęła na poziomie wczesnych lat dziewięćdziesiątych.
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: pajak_gdynia w Listopada 22, 2010, 10:50:32 pm
alee chyyba Capa jest 1" na zwykłe nakręcane stery i zwykły wpuszczany wspornik..
Czy może jest jakaś inna?
Kupiłeś tą ze wzmocnioną sprężyną? (albo będziesz jechał na samym elastomerze)
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: Yin w Listopada 22, 2010, 11:06:26 pm
Utwardzenie rst cappa jest stosunkowo proste - trzeba tylko znaleźć serwis z kluczem do korków (a konkretnie 1 korka). Jak utwardzić pisałem na forum powinno być w wyszukiwarce. 
Tytuł: Odp: Witajcie poziomi
Wiadomość wysłana przez: koncki w Listopada 22, 2010, 11:17:06 pm
alee chyyba Capa jest 1" na zwykłe nakręcane stery i zwykły wpuszczany wspornik..
Czy może jest jakaś inna?
Kupiłeś tą ze wzmocnioną sprężyną? (albo będziesz jechał na samym elastomerze)

Capa jest teraz chyba tylko na ahead. W każdym razie to jest wersja z twardą spreżyną kupiona w Cykloturze. Na pewno jest twardsza niż zwykła Capa, ale jak będzie się jechało to zobacze jak założę. O ugięcie bardzo się nie boje, bo jestem dosyć lekki ;) Szkoda tylko, że jest na 1 cal, bo mam ramę na 1 1/8. Musiałem dokupić specjalne adaptery.