forum.poziome.pl
Rowery poziome - forum dyskusyjne => Techno elektryfikacja => Wątek zaczęty przez: amedo w Lutego 17, 2017, 09:39:35 pm
-
Witam serdecznie,
Chciałbym zamontować dwa koła elektryczne BLDC po lewej i prawej stronie jeździdła przewodami do środka.
Wobec czego potrzebuję, żeby jedno koło wiecznie jechało do tyłu (czyli względem pojazdu do przodu) a drugie normalnie do przodu.
Czy da się to zrobić w przypadku silnika przekładniowego ?
(http://i68.tinypic.com/2mesfaf.jpg)
Przy okazji potrzebuję przewód łączący wyświetlacz z kontrolerem. Z jednej strony okrągła wtyczka z drugiej strony płaska. Może ktoś z forumowiczów chciałby sprzedać ? (http://i66.tinypic.com/2wcfyc8.jpg)
-
Potrzebujesz dwóch identycznych silników bez wolnobiegu i dwóch identycznych kontrolerów do nich. Możesz to wtedy sterować jedną manetką i ewentualnie zrobić sobie bieg wsteczny.
-
Z tego, co mi wiadomo, przy silnikach BLDC wystarczy zamienić ze sobą jedna parę zasilania cewek i już będziesz miał przeciwne obroty. Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie ;)
-
Silnik przekładniowy nie będzie jechał do tyłu bo ma wolno bieg w środku.
-
Zmiana kierunku obrotów silnika, to nie tylko dwa przewody cewek, ale również dwa przewody hallotronów, o ile są to silniki z czujnikami położenia. Obecnie są dostępne sterowniki z samonauką i wtedy zmiana kierunku obrotów jest banalnie prosta.
Nie każdy silnik przekładniowy ma wbudowany wolnobieg. Łatwo to sprawdzić kręcąc kołem w obie strony.